סגור

לשעבר מאסקובר: מי רוצה לקנות את הפורשה של "מלך הקוקאין"?

מכונית המרוץ פורשה 911 קאררה RSR שהיתה בבעלותו של ברון הסמים הקולומביאני מוצעת למכירה בארה"ב. המוכרים מקווים להשיג תמורתה מעל מיליון דולר

פאבלו אמיליו אסקובר גוואריה המנוח היה בעיני קולומביאנים רבים גיבור. בעיני החוק אסקובר היה אחד מסוחרי הסמים העשירים וה"פוריים" ביותר בעולם, אבל לצד כל אלה אסקובר המנוח היה גם נהג מרוצים חובב.


אסקובר עצמו אפילו הקים מסלול מרוצים מאולתר בשטח ההסיינדה (חווה) שלו - והתחרה באליפויות מקומיות עם מכונית רנו 4 שעברה הכנה מיוחדת למירוצי מכוניות. סטטיסטית, אגב, אסקובר מעולם לא הפסיד לאף יריב על מסלול המירוצים, בין אם בגלל כישורי נהיגה יוצאי דופן ובין אם בגלל הבנה של מתחריו שניצחון על אסקובר רב המעללים עשוי בהחלט להביא לתוצאות הרות אסון.
חלק ממכוניות המרוץ של אסקובר הושמדו עם השנים, בין היתר במהלך השתלטויות של יריביו על אחוזתו - אבל מכונית אחת שרדה. מדובר במכונית מיוחדת: פורשה 911 קאררה RSR, כלומר גרסת המירוצים של ה-911 האגדית של פורשה. ה-RSR היא גרסה קלת משקל של ה-911 שיוצרה במספרים מוגבלים.
1 צפייה בגלריה
פורשה רכב יוקרה למכירה לשעבר של פבלו אססקובר
פורשה רכב יוקרה למכירה לשעבר של פבלו אססקובר
הפורשה שהיתה בבעלותו של פבלו אסקובר
(צילום: בית מכירות פומביות COLLECTING CARS)

ה-911 הספציפית שמוצעת למכירה פומבית על ידי בית מכירות פומביות בארה"ב - כולל תיעוד היסטורי מלא של המכונית - יוצרה בשנת 1974 עבור נהג המרוצים האמריקאי אמרסון פיטיפלדי. פיטיפלדי מכר אותה לנהג מרוצים אחר שהתחרה בה בארה"ב - ומעלליה של מכונית המרוץ הצהובה תפסו את תשומת ליבו של אסקובר שרכש אותה ואף התחרה בה כאמור במרוצים מקומיים בקולומביה.
בשנת 1990 המכונית נמכרה על ידי אסקובר, שבעצמו מת בנסיבות לא טבעיות בשנת 1993 - והוחזרה לארה"ב. לצד העבודה שמדובר במכוניתו הפרטית של אסקובר, העובדה שמדובר באחת מתוך 15 מכוניות שיוצרו מדגם זה עשויה, לפי הערכת בית המכירות הפומביות, להביא את מכיר המכירה הסופי למעל מיליון דולר.