סגור

פורד אסקורט 81' של הנסיכה דיאנה נמכרה במחיר של מרצדס חדשה

האסקורט הכסופה מודל 1981 נמכרה על ידי בית מכירות פומביות בכ-52 אלף ליש"ט לאשה בריטית שמוגדרת כ"מעריצה של בית המלוכה". האסקורט מצוידת בלוח מחוונים מהודר וריפודי דלתות צבעוניים, אך כמובן ללא מזגן

פורד אסקורט כסופה מודל 1981 שהיתה שייכת לנסיכה דיאנה נמכרה השבוע על ידי בית המכירות הפומביות הבריטי REEDMAN DENISE בכ-52 אלף לירות שטרלינג במכירה פומבית. לשם השוואה - מחירה בבריטניה של מרצדס E300 חדשה הוא 50 אלף ליש"ט.
2 צפייה בגלריה
פורד אסקורט של הנסיכה דיאנה
פורד אסקורט של הנסיכה דיאנה
פורד אסקורט המלכותית כפי שהיא נראית כיום
(צילום: REEDMAN DANISE)
האסקורט הכסופה ניתנה במאי 1981 לנסיכה דיאנה על ידי בעלה העתידי הנסיך צ'ארלס, מי שלימים הפך לגרוש שלה. הבחירה באסקורט אשר יוצרה בבריטניה בשעתו אינה מפתיעה: דיאנה נחשבה ל"נסיכה של העם" ולכן בית המלוכה הבריטי לא בחר ביגואר, באסטון מרטין או בבנטלי, אבל האסקורט המלכותית שנבחרה כן היתה ברמת הגימור הבכירה ביותר דאז: ג'יה, היא צוידה בלוח מחוונים מהודר אשר כלל מד סיבובי מנוע ואפילו ריפודי דלתות צבעוניים. על מזגן למרבה הצער לא היה מה לדבר.
2 צפייה בגלריה
הנסיכה דיאנה פורד אסקורט
הנסיכה דיאנה פורד אסקורט
הנסיכה דיאנה בפורד אסקורט
(צילום: גטי)
הנסיכה דיאנה, שמצאה את מותה בתאונת דרכים בפריז במרצדס גרמנית השתמשה בפורד אסקורט הצנועה ואפילו הצליחה לנסוע בה כמה אלפי מיילים, בין היתר למשחקי פולו בהם השתתף הנסיך צ'ארלס. עם תום תקופת הבעלות של הנסיכה נמכרה האסקורט כמכונית משומשת ללא גינוני טקס מיוחדים והחליפה מספר ידיים עד שבעליה האחרון זיהה את הרכב שעדיין נשא את לוחית הזיהוי המקורית אשר הונפקה לו בשנת 1981 והכניס את הרכב לאחסון ממושך בן 20 שנה.
לפי פרסומים בבריטניה, האסקורט נרכשה על ידי גברת בריטית שפרטיה נותרו חסויים ורק הוגדרה כ"מעריצה של בית המלוכה". מחירה של פורד אסקורט דומה בבריטניה שלא ננהגה על ידי הנסיכה עומד כיום על כמה מאות לירות שטרלינג במצב בלתי משוחזר.