סגור
מבחן רכב טויוטה קורולה החדשה וידאו
טויטה קורולה החדשה. קוראת לגנב? (צילום: ירון שרון)

היה אוטו: טויטה קורולה בראש טבלת הגניבות

לפי נתוני התנועה לחופש המידע ומשטרת ישראל, בשבע השנים האחרונות נגנבו 6,582 רכבי טויוטה קורולה. המכונית הבאה ברשימה היא מאזדה 3

טויוטה קורולה היא המכונית אותה גנבו הכי הרבה בישראל בשבע השנים האחרונות, כך עולה מנתונים שמפרסמת התנועה לחופש המידע, ומבוססים על מידע שהושג ממשטרת ישראל. נתונים אלה הופכים יותר ויותר רלוונטיים לאור העלייה בגניבות הרכב בשנים האחרונות, כאשר גנבי הרכב אינם בוחלים אפילו במכוניות עתיקות.
כאמור- המכונית הנגנבת ביותר בשבע השנים האחרונות היא טויוטה קורולה על נגזרותיה השונות, ממנה נגנבו 6,582 יחידות. במקום השני - מאזדה 3 שממנה נגנבו 5,656 יחידות בשבע שנים. במקום השלישי נמצאת יונדאי I25 עם 2,738 גניבות ואילו במקום הרביעי הפיקנטו הקטנה של קיה - עם 2,680 גניבות. את המקום החמישי תופסת סדרה CX של מאזדה, בה נכללים מספר סוגי רכבי כביש שטח - עם 1,676 מכוניות גנובות ובמקום השישי הטוסון של יונדאי עם 1,451 גניבות.
במקום השביעי בן דודו של הטוסון - קיה ספורטאז' החולק עמו מכלולים רבים: 1,448 ספורטאז' נגנבו בשבע השנים האחרונות. את המקום השמיני לוקחת אוקטביה של סקודה עם 1,210 יחידות שנגנבו בשבע השנים האחרונות.