$
רכב

בלעדי לכלכליסט

משבר כלכלי? אלה רכבי השטח המפוארים שמתמודדים במכרז של המשטרה

רכב הסיור הנפוץ במשטרה, קיה סורנטו דיזל, יוחלף בכלים יקרים יותר, עם אופציה למנועי בנזין בזבזניים. בין המתמודדים: ג'יפי גרנד צ'ירוקי, שברולט טראוורס וטויוטה פוראנר בייבוא מקביל

אודי עציון 07:2211.12.20

בזמן שהגירעון בתקציב המדינה מגיע ל-136 מיליארד שקל, בעיצומו של משבר כלכלי קשה, הסתיים השבוע השלב הראשון במכרז רכבי הסיור החדשים למשטרה.

 

 

 

מספר הצעות עברו את שלב האיכות ונמצאו מתאימים להתקדם לשלבים הבאים, בראשם ג'יפ גרנד צ'ירוקי, שני דגמים של שברולט טראוורס, ואחד של טויוטה פוראנר, כולם רכבי 4x4 מפוארים עם מנועי בנזין גדולים וצריכת דלק גבוהה. עוד עברו: טויוטה לנדקרוזר TS וסאנגיונג רקסטון, שניהם עם מנועי דיזל.

 

קיה סורנטו קיה סורנטו

 

כיום משתמשת המשטרה במאות רכבי קיה סורנטו דיזל עם הנעה כפולה, שבמושב האחורי שלהם הותקן תא מעצר זמני, רכב שמחירו הרכב לצרכן עומד על 288 אלף שקל. במכרז החדש מתמודדים כלים יקרים משמעותית, שמחירם נע בין 300 ל-400 אלף שקל.

 

באופן נדיר צלחה את השלב הראשון גם הצעה של יבואן מקביל של טויוטה, חברת גשר הגולן מצפון הארץ, שמציע את הגרסה האמריקאית של הלנדקרוזר, הפוראנר, עם מנוע בנזין 4,000 סמ"ק, 270 כ"ס, כלים כאלה שמגיעים לארץ בייבוא מקביל מוצעים במחיר של כ-335 אלף שקל. יצוין כי המכרז חייב את המציעים להתחייב להפעלת רשת מוסכים ברחבי בארץ, ואת יצרני הרכבים לרכש גומלין מחברות ישראליות.

 

טויוטה פוראנר טויוטה פוראנר

כעת יגישו המציעים את הצעותיהם הכלכליות לאחזקת הכלים.

 

במשטרה סירבו להתייחס לסיבות למעבר לכלים גדולים ויקרים יותר. מהמשטרה נמסר כי "ניהול מכרז כלי הרכב של משטרת ישראל מבוצע באמצעות מנהל הרכב הממשלתי. על מנת לייצר הזדמנות שווה לכלל החברות בשוק, כל יבואן/ספק שעומד בתנאי הסף רשאי להגיש את מועמדות. הגשת מועמדות איננה מעידה על תוצאות המכרז שנמצא בימים אלו בעיצומו".

x