סגור

HP תפצה צרכנים ב־6 מיליון שקל על חסימת מחסניות הדיו של המתחרים

זאת, במסגרת פשרה שאליו הגיעה החברה בתביעה ייצוגית שהגיש נגדה לקוח. הוא טען כי ב־2016 חסמו דגמי מדפסות דיו של HP את השימוש במחסניות דיו שאינן מתוצרתה בניגוד למצגים שפרסמה

HP תשלם 6 מיליון שקל בהסדר פשרה שאליו הגיעה בתובענה ייצוגית שהגיש נגדה לקוח ב־2017. ההסדר כפוף לאישור ביהמ"ש המחוזי בירושלים.
בבקשת הלקוח, עו"ד עמית גנסין, לאשר תביעה ייצוגית, באמצעות עו"ד שלומי מושקוביץ ממשרד עו"ד מושקוביץ־סטיס, נטען כי ב־2016 חסמו דגמי מדפסות דיו של החברה את השימוש במחסניות דיו שאינן מתוצרתה באמצעות מערכת אבטחה בניגוד למצגים שהציגה על האפשרות להשתמש בהן במדפסות שהיא מייצרת. המבקש טען כי זו הפרת הסכם והטעיה חוזית.
HP דחתה, באמצעות עו"ד יוסי אשכנזי ממשרד הרצוג פוקס נאמן, את הטענות וטענה כי המדפסות חסמו באופן לגיטימי רק את השימוש במחסניות המפירות את זכויות הקניין הרוחני שלה, ומעולם לא הוצגו לצרכנים מצגים כאילו שימוש במחסניות שלא מתוצרתה אפשרי. החברה טענה כי מדצמבר 2016 החברה יידעה את הצרכנים על החסימה, ומ־2020 נכלל על גב אריזות חלק מהמדפסות סימון בעברית באשר לחסימה אפשרית.
הצדדים הגיעו לפשרה בהמלצת המגשרת, השופטת בדימוס הילה גרסטל. ההסדר כולל התחייבויות של HP לעדכן בעברית מהם אמצעי האבטחה המותקנים במדפסות שנועדו לחסום מחסניות שאינן מתוצרתה, והתחייבות כי תשלם פיצוי של 6 מיליון שקל לחשבון נאמנות ייעודי שייפתח לקבוצה על ידי משרד עו"ד מושקוביץ־סטיס.
2 צפייה בגלריה
עו"ד שלומי מושקוביץ
עו"ד שלומי מושקוביץ
עו"ד שלומי מושקוביץ
(צילום יוסי לטובה)
השופטת גילה כנפי־שטייניץ הורתה לפרסם הודעה בעיתונות בדבר הגשת הבקשה לאישור הסדר הפשרה. הבקשה תידון ב־13 בינואר 2022 בביהמ"ש המחוזי בירושלים.
מ-HP נמסר: "החברה אינה נוהגת להגיב על הליכים משפטיים. אנחנו מחויבים לאפשר ללקוחותינו בחירה, גמישות ושקיפות - ומתמקדים במתן מוצרים ושירותים איכותיים, בהתאם לחוק המקומי".