סגור

בלעדי
היזם עודד שריקי משדר עסקים כרגיל: מכר לגינדי החזקות דירות ב-185 מיליון שקל

גינדי החזקות רכשה משריקי 60 דירות בפרויקט מחיר למשתכן בבני ברק; הדירות צפויות להיות מושכרות במסגרת חוק עידוד השקעות הון וישמשו את המגזר החרדי; לאחרונה פורסם כי שריקי נחקר בחשד להוצאת מאות מיליוני שקלים מהמדינה באמצעות חשבוניות ודיווחים כוזבים לרשויות המס

עסקה רחבת היקף בתחום הנדל"ן למגורים: חברת גינדי החזקות רכשה מחברת ארזי הנגב 60 דירות בפרויקט בבני ברק בתמורה ל-185 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". ארזי הנגב נמצאת בבעלותו של הקבלן עודד שריקי, שנחקר לאחרונה בחשד לדיווח כוזב לרשויות המס.
לשריקי מלאי גדול של פרויקטים הנכללים במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, ובבני ברק היקף הדירות שייבנה במסגרת זו בשכונה הצפונית החדשה של העיר יעמוד על כ-1,324 דירות, מתוכן 260 דירות הן למכירה בשוק החופשי, וכל היתר, משמע הרוב, הן דירות שיימכרו לזכאים.
פרויקט המגורים שנבנה כיום בבני ברק הוא הגדול בעיר, ובמסגרתו מוקמת שכונה חדשה אשר תכלול כ-2,500 דירות. השכונה קודמה על ידי הוותמ"ל, היא משתרעת על כ-800 דונם בין בני ברק לדרך אם המושבות מצפון ולכביש 4 ממזרח. כמו כן השכונה סמוכה לאזור התעסוקה של בני ברק, BBC. השכונה שתוקם מיועדת לזוגות ומשפחות מהמגזר החרדי, והיא מוקמת עם תכנון המותאם לכך, משמע בנייה מרקמית של עד 9 קומות, מרפסות סוכה ומוסדות ציבור התואמים את צורכי המגזר החרדי.
הרכישות של שריקי בבני ברק העלו בעבר לא מעט תהיות. היזם מנתיבות זכה במחצית מהדירות המתוכננות בשכונה וצפוי להקים בה 33 בניינים. אך מחירי הזכייה במכרזים היו הסיבה העיקרית לתהיות, מאחר שהוא התחייב על מחירים נמוכים במיוחד, חלקם מתחת ל-10 אלף שקל למ"ר בדירות מחיר למשתכן.
עסקת המכירה שנחתמה כעת עם גינדי משקפת לדירות מחיר של כ-26 אלף שקל למ"ר, מתחת למחירים בשכונה העומדים כיום על כ-35 אלף שקל למ"ר. עליית מחירי הדירות מאז רכש שריקי את הקרקע משפרת את מצבו של היזם, גם אם קודם לכן עלו ספקות לגבי יכולתו להרוויח מהעסקה. שריקי צפוי למסור את הדירות בפרויקט במהלך 2024-2023.

1 צפייה בגלריה
עודד שריקי קבלן
עודד שריקי קבלן
עודד שריקי
(הרצל יוסף)

הרוכשת, גינדי החזקות, הנחשבת למומחית השיווקים בענף הנדל"ן למגורים, הוסיפה בשנתיים האחרונות את תחום הדיור להשכרה לפעילות החברה, וצברה בהדרגה מאות דירות שנרכשו על ידה ויושכרו במסגרת חוק עידוד השקעות הון לתקופה של חמש שנים.
שמו של שריקי עמד בימים האחרונים במרכז הכותרות בעקבות חקירתו בחשד לפרשה של הוצאת מאות מיליוני שקלים מהמדינה באמצעות חשבוניות ודיווחים כוזבים לרשויות המס. שריקי נחקר ביחידת להב 433, ושוחרר לביתו. עוד קודם לכן שריקי נחשב לדמות מוכרת גם מחוץ לעולם הנדל"ן והעסקים, בזכות האחוזה הראוותנית שהקים לעצמו בנתיבות ואהבתו לאיסוף רכבי יוקרה.