סגור

הותר לפרסום: עודד שריקי הוא הקבלן שנחקר בפרשת החשבוניות הפיקטיביות

יומיים לאחר שדווח לראשונה ב-ynet כי קבלן עוכב לחקירה בחשד למעורבות בהונאת רשויות המס, הותר לפרסם כי מדובר בעודד שריקי מנתיבות. בתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים. פרקליטו: "מסר גרסה שלא נפל רבב במעשיו"

הקבלן עודד שריקי מנתיבות הוא איל הנדל"ן שנחקר בחשד למעורבות בפרשת החשד להוצאת מאות מיליוני שקלים מהמדינה באמצעות חשבוניות פיקטיביות ודיווחים כוזבים לרשויות המס. כך הותר הבוקר (חמישי) לפרסום. עיכובו לחקירה של שריקי פורסם לראשונה ב-ynet.
לשריקי אחוזה מפוארת בנתיבות, והוא ידוע גם באירועי הראווה שהוא מקיים לעיתים. בשבוע שעבר מדורי הרכילות דיווחו על רכב היוקרה שקנה שריקי לבתו מיקה בת ה-18, "למבורגיני אורוס", בשווי 2.5 מיליון שקל. מלבד הלמבורגיני, לשריקי אוסף כלי רכב יוקרתיים גדול - וכך למשל, בפברואר האחרון דווח שרכש רולס רויס מדגם דוהן קבריולט בשווי מוערך של כארבעה מיליון שקל.
שריקי נחקר במשך שעות ארוכות ביחידה הארצית של המשטרה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, ובסיום החקירה שוחרר לביתו בתנאים מגבילים. פרקליטו של הקבלן אמר: "לאחר שמסר גרסתו כי לא נפל במעשיו רבב, מרשי לא נעצר ושוחרר לדרכו. נדמה לי ששחרורו מדבר בעד עצמו".
החשודים במעורבות בפרשה, כל אחד לפי המיוחס לו, נחקרו בגין מגוון עבירות של סחיטה באיומים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה ושימוש כוזב במסמכי תאגיד. בכירים במשטרה אומרים כי מדובר בפרשה חמורה, שהחשדות בה רק הולכים ומתחזקים.
בין הנחקרים גם יורם קצב, אחיו של משה קצב, שלפי החשד היה מעורב בקשר עם ארגון פשיעה במרכז הארץ. במשטרה חושדים שקצב הוציא חשבוניות פיקטיביות ביודעין, והוא לעומת זאת טען בחקירתו כי החשבוניות אינן פיקטיביות וכי סיפק עובדים זרים לקבלני בניין.

2 צפייה בגלריה
הקבלן עודד שריקי נעצר
הקבלן עודד שריקי נעצר
עודד שריקי
(הרצל יוסף)

עוד נחקרו בתיק המורכב גם עבריינים מוכרים וכן בעלי חברות בנייה, כוח אדם והשכרת רכב. בפשיטה על בתי החשודים, עסקים, חלפני כספים וחברות קבלניות בכל רחבי הארץ נתפס רכוש בשווי מוערך של עשרות מיליוני שקלים על מנת לחלטו בהמשך ההליך המשפטי. לפי החשד, גורמים עברייניים השתלטו תוך סחיטה באיומים על עסקים שונים, והשתמשו בחשבוניות של בעלי העסקים ככיסוי על תעבורת הכספים.
ביום שלישי נחשף ב-ynet כי החוקרים חשפו שאנשי ארגון הפשיעה של משפחת ג'רושי, ובהם "איש הכספים" של משפחת הפשע אחמד קסאס, השתלטו לפי החשד בשנים האחרונות על כמה חדרים במלון בוטיק יוקרתי בהרצליה - וסירבו לשלם בעבורם.
2 צפייה בגלריה
עודד שריקי קבלן
עודד שריקי קבלן
עודד שריקי
(הרצל יוסף)
קסאס ואנשיו, לפי החשד, מאיימים על בעלי המלון וסוחטים אותו עבור משפחת ג'רושי. בעלי המלון שמרו על שתיקה, ככל הנראה מחשש להתלונן, ולא דיווחו למשטרה שארגון הפשע השתלט על כמה חדרים בו. כך, בזמן שתיירים נפשו בחדרים סמוכים, אנשי ארגון הפשע ניהלו את ענייניהם בתוך חדרי המלון.
בנוסף נודע ל-ynet כי החוקרים גילו שאנשי ארגון הפשיעה של משפחת ג'רושי השתלטו לפי החשד על פרויקט נדל"ן של קבוצת רכישה בקריית מלאכי אחרי שהקבלן פשט את הרגל, וסחטו באיומים יותר מ-35 דיירים שהמתינו להשלמת הפרויקט וקבלת המפתח.