סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

בעקבות המנכ״ל: השינוי התזונתי של עובדי SQLINK

תמיר גורן, שעומד בראש חברת ההייטק הדביק את עובדיו בהעדפה לתפריט בריא – שמוגש להם במשרדים על ידי שף שמתמחה בבישול בריא. אחרי האוכל, יכולים העובדים להשתמש במגוון מכשירי הכושר הפזורים ברחבי המשרדים

נוסדה: 1994
מס׳ עובדים: יותר מ-2,500
מס׳ סניפים/מרכזים: 2
כשתמיר גורן, מנכ״ל, בעלים ומייסד קבוצת SQLink, הקים את החברה – הוא עיצב את משרדיה בהתאם להשקפת עולמו. ״יש לי שלושה תחביבים עיקריים: עיצוב, אוכל ובריאות״, הוא מסביר, ״הצעד הראשון היה לוודא שלעובדים שלנו יהיה אוכל טוב ובריא״. ואכן, משרדי החברה מכילים מטבח מקצועי ברמת מסעדה, כולל בר מושקע ומצויד היטב. גורן עצמו הוא טבעוני, והתפריט מציע לעובדים מגוון רחב של אפשרויות בריאות ואורגניות: מדי בוקר נאפים במקום לחמים טריים, שמגיעים בלוויית ממרחים טבעוניים, שייקים ומיצים טבעיים סחוטים ללא הגבלה לאורך היום, בצהריים מוגשת ארוחה טבעונית ממרכיבים אורגניים בלבד. לדברי גורן, התזונה הבריאה הצליחה לסייע לחלק מהעובדים להתגבר על בעיות בריאותיות מהם סבלו במשך שנים.
״הייתה כאן עובדת בחברה שסבלה מאנמיה וקיבלה המלצה מרופא לאכול הרבה מזון מן החי. היא ניסתה זאת, אבל לא הצליחה להתאזן״, מסביר גורן. ״רק כשהיא אימצה את התזונה שלנו והתמידה בה גם בבית, קיבלה לראשונה תוצאות מספקות של רמת ההמוגלובין והברזל בדם, היום היא הבעלים של חברה לייבוא וייצור של תוספי מזון״
2 צפייה בגלריה
תמיר גורן, מנכ"ל ומייסד קבוצת SQLink
תמיר גורן, מנכ"ל ומייסד קבוצת SQLink
תמיר גורן, מנכ"ל ומייסד קבוצת SQLink
(באדיבות SQLInk)
ליווי מקצועי מאפשר להתגבר על בעיות רפואיות
SQLinkמספקת קשת רחבה של שירותים בתחומי פיתוח תוכנה, אבטחת מידע וסייבר, ביג דאטה, בדיקות תוכנה ואופטימיזציה, דיגיטל ועוד. תוכנית הבריאות בחברה נשענת, כאמור, על השקעה נרחבת במזון ובישול בריא. היא מקיימת סדנאות בישול בריא, ומפעם לפעם מתארחות בה דמויות בולטות מעולם הקולינריה של ישראל, כמו גם הרצאות בנושא תזונה נכונה. השנה החלו המטבח והבר בחברה לשלב בארוחות את מזון העל (Super food) מנקאי, שמשפר באופן מהותי את הערך התזונתי ואת התרומה הבריאותית של כל סוג מזון בו הוא משולב.
התוצאות של המאמצים התזונתיים כבר נראות בשטח. אחד מעובדי SQLink, שבשל משקל עודף סבל ממגוון בעיות בריאותיות – בהן סוכרת וכולסטרול עודף – הצליח להשיל עשרות קילוגרמים ממשקלו, הודות לשינוי התזונתי שעשה בחברה בליווי תזונאית ומאמן כושר. בזכות הירידה במשקל, השתפר מצבו הבריאותי באופן ניכר.
עובדי SQLink יכולים גם להיעזר ביועצת ומנטורית שמלווה את הקבוצה מאז שהחלה תקופת הקורונה. הארגון מציע לעובדים ארגז כלים רחב להתמודדות עם מצבי לחץ, כולל ייעוץ לכלכלת בית חכמה, קורסים של NLP (סוג של טכניקה פסיכולוגית), פסיכולוגיה חיובית, ניהול רגשות, התנהלות עם ילדים, ניהול זמן ועוד.
2 צפייה בגלריה
בר
בר
בר החברה המשלב מזון בריא
(באדיבות: SQLInk)
בהיבט הגופני, מתקיימים במשרדי החברה שיעורי יוגה ואימונים פונקציונליים קבועים, שמועברים במקביל בשידור חי באמצעות הזום, עבור מי שעובדים מהבית. כל עובד יכול לקבל גם תוכנית אימון מותאמת אישית, בליווי של מאמן כושר שמאפשרת לעובדים להתאמן לפי רצונם ולפי הזמינות שלהם. החברה מפעילה גם קבוצת ריצה, שמתאמנת בקביעות בליווי מאמן מקצועי, ומתמודדת במרתון ת״א.
לבסוף, בחברה שמים דגש מיוחד בתחום הארגונומי. לרשות העובדים עומדים ציוד וריהוט משרדי איכותיים, שני מסכים מתכווננים לכל עובד, הדומים, כסאות אורתופדיים ותאורה מותאמת. כדי לשבור את השגרה המשרדית, מקיימים ב- SQLinkימי כיף לעובדים ובני משפחותיהם בחיק הטבע, כולל הסעות מאורגנות, מדריכים ופיקניקים עם תזונה מותאמת.
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.