סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

כך התאהבו עובדי "נקסט אינשורנס" בפעילות גופנית

הצצה לתוכנית הבריאות של פלטפורמת הביטוח לעסקים קטנים :מפעילויות אקטיביות, מרוצים ושעוני כושר.

נוסדה: 2017
מס' עובדים: 240
מס׳ סניפים/מרכזים: 1

המחויבות הארגונית לכושר גופני ליוותה את שני נגו מיכל, מנהלת משאבי האנוש בחברת נקסט אינשורנס (Next Insurance), גם בתוך החודש התשיעי להריונה. ״הכל התחיל בזכות שעוני הפיטביט שחילקנו לעובדים״, היא מספרת, ״זה יצר עידוד אדיר להתמיד ולצבור עוד ועוד צעדים. כל יום בשבע בערב הבן שלי היה אומר לי ׳אמא בואי, אנחנו צריכים למלא את הצעדים שלנו היום׳״.
3 צפייה בגלריה
שני נגו מיכל, מנהלת משאבי האנוש בחברת נקסט אינשורנס (Next Insurance)
שני נגו מיכל, מנהלת משאבי האנוש בחברת נקסט אינשורנס (Next Insurance)
שני נגו מיכל, מנהלת משאבי האנוש בחברת נקסט אינשורנס (Next Insurance)
(באדיבות NEXT)
במוקד העיסוק של נקסט אינשורנס עומדת פלטפורמה דיגיטלית שמסייעת לעסקים קטנים להתמודד בקלות עם עולם הביטוח. אלא שבתקופת הקורונה, הרצון לסייע הופנה גם כלפי העובדים. ״מה שמאוד בלט עבורנו מתחילת המגפה היה הרצון להשתתף בדאגה לבריאות הנפשית והגופנית שלהם״, מסבירה נגו מיכל. השאיפה הזו הובילה את החברה לקדם אורח חיים בריא באמצעות תזונה נכונה וכושר, ושניהם ממומנים על ידי החברה.
לצד המיזמים, משקיעה נקסט אינשורנס תקציבים ומשאבים ביוזמות שונות עבור העובדים. כך, למשל, רשמה החברה את כל העובדים שהיו מעוניינים בכך למרוץ ״Night Run״ בתל-אביב, השכירה מגרשי כדורגל עבור עובדים שהתארגנו לקבוצות בשעות שאחרי העבודה, וכאמור רכשה עבורם שעוני כושר. לדברי נגו מיכל, העיסוק בצבירת צעדים עזר לעובדים פעמיים: הוא אפשר בריחה מבורכת ממציאות הקורונה והסגרים, ומנגד יצר גיבוש חברתי והמון מוטיבציה הקשורים בספורט וכושר. לצד אלה, דאגו בחברה לשיעורי יוגה ופילטיס בזום, וכן לסדנאות מותאמות להורים ולילדים.
3 צפייה בגלריה
אורח חיים בריא באמצעות תזונה נכונה וכוש
אורח חיים בריא באמצעות תזונה נכונה וכוש
אורח חיים בריא באמצעות תזונה נכונה וכושר
(יניב גבאי)
ההרצאות עזרו לשרוד את הקורונה
תחום הנפש זוכה גם הוא לתמיכה משמעותית מצד החברה. כך, מימנו בנקסט אינשורנס טיפולים פסיכולוגיים עבור עובדים במשבר, וכן השתתפו בפיילוט של חברת גרופ האג (Group Hug), המציעה להורים וילדים הרצאות והתייעצויות אונליין עם מומחים מתחום בריאות הנפש. כל עובד בחברה זכאי לארבעה מפגשי התייעצות בחודש עם קואוצ'רים, פסיכולוגים, ייעוץ למתבגרים ועוד. בעקבות בקשות שהגיעו מהעובדים, הוחלט להוסיף גם ייעוץ למקרים של לידה שקטה. התגובות לשיתופי הפעולה היו נלהבות ומרגשות במיוחד. ״הגיע אליי עובד שסיפר לי שהצפייה בהרצאות יחד עם אשתו, ממש עזרה להם לשרוד את תקופת הקורונה שהקשתה עליהם מאוד״, מעידה נגו מיכל.
3 צפייה בגלריה
מנהלת המותג של החברה, נועה גרינפלד
מנהלת המותג של החברה, נועה גרינפלד
מנהלת המותג של החברה, נועה גרינפלד
(באדיבות NEXT)
החל מהשנה הבאה תעניק נקסט אינשורנס לעובדי החברה מימון מלא לבדיקות סקר אחת לשנתיים, כולל זיהוי מוקדם של סרטן. "כל המידע הולך רק לעובד ולא אלינו. אנחנו מממנים, והם מקבלים על זה תשלום של יום עבודה מלא", מסבירה מנהלת המותג של החברה, נועה גרינפלד. בנוסף, מקצה החברה גם תקציב שנתי להעשרה ופיתוח העובדים, שניתן למנהלים ומושקע בקורסים כמו ניהול זמן, עמידה בפני קהל ועוד. ״במהלך חודש המודעות לסרטן השד, דאגנו להרצאות ולבדיקות לעובדות שרצו בכך״, מספרת נגו מיכל, ״זה נגע לאנשים במקום הכי אישי. נוצר שם חיבור אמיתי בינינו לבינם״.
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.