סגור
סניף הביטוח הלאומי ביטוח לאומי קרית חיים
סניף הביטוח הלאומי בקריית חיים (צילום: נחום סגל)

לאחר פסילת ירונה שלום: סמנכ"ל הביטוח הלאומי צביקה כהן מונה למ"מ המנכ"ל

שלום, שזכתה לשבחים על תפקודה כמ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי בתקופת המלחמה, נפסלה על ידי ועדת המינויים במרוץ לתפקיד המנכ"ל, ולכן לא ניתן היה להאריך את כהונתה. במשך שבועיים התנהל הביטוח הלאומי ללא ממונה

שר העבודה יואב בן צור מינה היום (א') את צביקה כהן, סמנכ"ל משאבי האנוש של הביטוח הלאומי, לממלא המקום. זאת, לאחר שפגה תקופת כהונתה של ממלאת המקום הקודמת ירונה שלום ובמשך שבועיים איש לא אייש את התפקיד.
כהן ייכנס לתפקיד באופן מיידי, לאחר שמינויו אושר פה אחד בוועדת המינויים של מועצת הביטוח הלאומי ובוועדה לבדיקת מינויים בחברות הממשלתיות. כיום, כהן מכהן כסמנכ"ל משאבי אנוש של הארגון ותחתיו פועלים 3 אגפים: אגף משאבי אנוש, אגף הדרכה ואגף ארגון ושיטות.
לביטוח הלאומי אין מנכ"ל קבוע מאז שעזב את התפקיד המנכ"ל הקודם מאיר שפיגלר באוקטובר 2022 לחברת החשמל. שתי ועדות איתור שמינו השר לשעבר מאיר כהן והשר הנוכחי יואב בן-צור לא הביאו לבחירת מנכ"ל קבוע.
עד לפני שבועיים עמדה בראש המוסד הסמנכ"לית ירדנה שלום שכיהנה כמ"מ. שלום זכתה להערכה על העובדה שהביטוח הלאומי תפקד היטב במלחמה והתמודד עם אתגרים כמו הזינוק העצום בנפגעי פעולות האיבה, העלייה במספר המובטלים וחלוקת מענקי האכלוס. אלא שהיא התמודדה על תפקידה המנכ"ל הקבוע ובוועדת המינויים עלתה הטענה שהמוסד "התנהל ולא נוהל". לאחר שוועדת המינויים פסלה את שלום - השר בן-צור גם לא האריך את כהונתה.
טרם כניסתו לביטוח הלאומי, היה כהן סגן מפקד בה"ד 1 (ביה"ס לקצינים) ומבקר הפנים של זרוע היבשה. בשנת 2010 הוא החל לעבוד בביטוח הלאומי כראש אגף אזרח ותיק ושארים בהנהלת הארגון, וכחלק מהתפקיד ניהל יותר מ-15 מיליארד שקל ואת אגף ביטוח נפגעי עבודה. משנת 2016 כהן החל לנהל את סניף מרחב יפו, בת ים ותל אביב-דרום.
כהן נשוי ואב ל-3. הוא בעל 4 תארים: תואר ראשון בלימודי מזרח תיכון, תואר ראשון ושני במשפטים, ותואר שני נוסף במינהל ציבורי וביקורת פנימית וציבורית מאוניברסיטת בר אילן.