סגור

סאיקי קיבלה אישור לשווק בקנדה את משאף הקנאביס שלה

האישור יאפשר לחברה לייצא ולמכור את מוצריה בקנדה כבר השנה; לפי הערכות, שווי שוק הקנאביס הרפואי בקנדה יגיע ל-380 מיליון דולר עד 2024. במקביל תפעל סאיקי מדיקל להכנסת המשאף לסל הבריאות הישראלי


סאיקי מדיקל הישראלית קיבלה אישור Medical Device License (MDL) משולב מרשויות הבריאות הקנדיות, המתיר לה לשווק למטופלים בקנדה את המשאף המדיד שפיתחה החברה, צעד אשר יאפשר שיווק קנאביס במינון מדויק בקנדה. זהו האישור הראשון שניתן על ידי רשות רגולטורית בינלאומית לשיווק משאף קנאביס מדיד כמוצר רפואי, כמו גם האישור הראשון לשיווק מוצר המשלב מכשור רפואי עם קנאביס.
השוק הקנדי יהווה חיזוק משמעותי לאסטרטגיית הצמיחה העסקית של סאיקי מדיקל, אשר תחל לשווק את המכשיר בתקופה הקרובה גם בקנדה. שוק הקנאביס הרפואי בקנדה כולל (נכון לסוף 2020) כ-370,000 מטופלים בעלי רישיון לקנאביס רפואי, ובסך הכל למעלה מ-5.8 מיליון קנדים הסובלים מכאב כרוני. ההערכות הן כי השוק יגיע לשווי של 380 מיליון דולר עד ל-2024.
2 צפייה בגלריה
משאף קנאביס של סאיקי מדיקל
משאף קנאביס של סאיקי מדיקל
משאף קנאביס של סאיקי מדיקל
(יח"צ)

פרי דוידסון, המנכ"ל והמייסד של סאיקי מדיקל, אמר: "אנו גאים כי רשות רפואית בינ"ל נוספת מכירה בערך הטיפולי הפורץ דרך שמשאף סאיקי מדיקל מביא למטופלים. האישור בקנדה לא היה מתקבל ללא עשור של פיתוח טכנולוגי וניסויים קליניים שהראו כי מינון נמוך לצד דיוק גבוה מביא לטיפול האופטימלי הניתן בקנאביס. נתוני השימוש בישראל מראים כי המטופלים חוזרים לשגרת חיים תוך הורדת האפקט הפסיכואקטיבי ותופעות הלוואי הלא רצויות".
2 צפייה בגלריה
ערן דוידסון מייסד ומנכ"ל סאיקי מדיקל
ערן דוידסון מייסד ומנכ"ל סאיקי מדיקל
פרי דוידסון מייסד ומנכ"ל סאיקי מדיקל
(איל יצהר)
ד"ר איתן חי-עם, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר ויו"ר סאיקי מדיקל, אמר: "האישור מהרשויות הרפואיות הקנדיות, ותחילת השיווק והמכירות בשוק הקנדי מהווה חותמת איכות נוספת, המתווספת לאישורים הקיימים מצד רגולטורים בישראל ובעולם, לחדשנות והיעילות שמציגה טכנולוגיית החברה.. נתוני האמת של המטופלים בישראל מראים הפחתה של כ-90% מתופעות הלוואי בהשוואה לתצורות שימוש אחרות כגון שמן, איוד ועישון".
סאיקי מדיקל נוסדה ב- 2011, מרכז המחקר והפיתוח של החברה נמצא ביפו וייצור המשאף והמחסניות נעשה בטבריה. החברה מונה כ-90 עובדים ומאז הקמתה גייסה 83 מיליון דולר.