סגור

נסגר תיק החקירה נגד עמי גולדין, אילן שבע ושאול נאוי בחשד לעבירות ני"ע

על פי החשד בפרשה גולדין, דח"צ לשעבר באחים נאוי וכיום מנכ"ל נטו אחזקות, מסר מידע פנים על שינוי מדיניות הדיבידנדים בחברה לאילן שבע, מבעלי השליטה בביכורי שדה. הפרקליטות החליטה לסגור את התיק נגד כל החשודים עוד בטרם שימוע

הפרקליטות החליטה לסגור את תיק החקירה בחשד לשימוש במידע פנים של חברת האחים נאוי.
על פי החשד בפרשה, שבמסגרתה גם נחקר שאול נאוי בעל השליטה לשעבר, עמי גולדין, דח"צ לשעבר באחים נאוי וכיום מנכ"ל נטו אחזקות, מסר מידע מוקדם על שינוי מדיניות הדיבידנדים בחברה לאילן שבע, מבעלי השליטה בביכורי שדה.
הפרקליטות החליטה לסגור את תיק החקירה נגד החשודים עוד בטרם שימוע. נטו וביכורי שדה דיווח היום (ב') על הודעת הסגירה.
2 צפייה בגלריה
שאול נאוי קבוצת נאוי
שאול נאוי קבוצת נאוי
שאול נאוי
(צילום: עמית שעל)
חקירת הפרשה החלה במאי 2019, אז דיווחה קבוצת אחים נאוי על חיפוש שערכו חוקרי רשות ני"ע במשרדי החברה, וכן על חקירה של נושאי משרה. במרכז החקירה עמד חשד לפיו אילן שבע, בעל השליטה (50%) ומנכ"ל חברת התוצרת החקלאית ביכורי שדה, סחר במניות של קבוצת אחים נאוי בשווי עשרות מיליוני שקלים, על בסיס מידע פנים שקיבל מדח"צ לשעבר בחברה - עמי גולדין.
2 צפייה בגלריה
מימין אילן שבע ו עמי גולדין
מימין אילן שבע ו עמי גולדין
אילן שבע ועמי גולדין
(צילום: שוקה כהן)
הן גולדין, לשעבר יו"ר הדירקטוריון בביכורי שדה 2002 שהתמזגה לתוך חברת נטו, וכיום מנכ"ל ודירקטור בחברת נטו, והן שבע, נחקרו באזהרה במשרדי הרשות בת"א בחשד לביצוע עבירות של שימוש במידע פנים. כאמור לאחר שתיק החקירה עבר מהרשות לפרקליטות הוחלט לסגור אותו.