$
משפט

נחשף בכלכליסט

החשד: בעל השליטה בביכורי שדה עשה שימוש במידע פנים שקיבל מעמי גולדין

על פי החשד, אילן שבע קיבל מידע פנים על שינוי במדיניות הדיבידנד של חברת האחים נאוי מעמי גולדין, לשעבר דירקטור בחברה; שבע מכר מניות של חברת ניכיון הצ'קים בעשרות מיליוני שקלים ונמנע מהפסד של מיליוני שקלים

תומר גנון 13:0213.05.19

נחשף ב"כלכליסט": עמי גולדין, מנכ"ל חברת נטו ודירקטור לשעבר בחברת האחים נאוי, חשוד בהעברת מידע פנים על שינוי מדיניות הדיבידנד של חברת ניכיון הצ'קים הבורסאית נאוי.

כך עולה מבקשה להטלת תנאים מגבלים על גולדין שהוגשה היום (ב') לבית משפט השלום בת"א. בהסכמת הצדדים נקבע שגולדין יפקיד 450 אלף שקל כערבות, ויוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.


על פי החשד, את המידע מסר גולדין לאילן שבע, בעל השליטה בחברת ביכורי השדה שגם בה שימש גולדין כדירקטור. על פי החשד, השתמש שבע במידע הפנים שהיה ברשותו וביצע מכירות של מניות החברה, באמצעות חשבון חברת ביכורי השדה 1994 שבשליטתו, בהיקף של עשרות מליוני שקלים, תוך מניעת הפסד של מיליוני שקלים, וזאת טרם פרסום הדיווח המיידי לציבור.

רשות ניירות ערך פתחה בחקירה לפני שבועיים. מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר בראשות עו"ד ציפי גז, עיכבה לחקירה את שבע וגולדין וערכה חיפושים במשרדי חברת נטו ובמשרדי חברת האחים נאוי. שבע וגולדין שוחררו בסוף יום החקירה בתמורה להפקדת ערבות עצמית של 50 אלף שקל, אולם עם התפתחות בחקירה הוחלט ברשות לבקש מבית המשפט להטיל עליהם תנאים מגבילים משמעותיים יותר מחשד לשיבוש החקירה.

שבע נחקר לפני כשבועיים באזהרה ברשות ני"ע בחשד לשימוש במידע פנים, ובית המשפט הטיל עליו תנאים מגבילים לבקשת הרשות - ערבות של 400 אלף שקל, אי יצירת קשר עם המעורבים בחקירה למשך 180 יום ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום.
      

מפעל של ביכורי שדה מפעל של ביכורי שדה צילום: אמיתי גזית


       

מממצאי החקירה עולה כי ב-22 באוגוסט 2017 לאחר תום המסחר, פרסמה קבוצת נאוי דיווח מיידי מהותי ושלילי לפיו דירקטוריון החברה החליט לבטל את מדיניות חלוקת הדיבידנד של החברה החל מ-1 בינואר 2018.

       

עמי גולדין עמי גולדין

        


הדיווח המיידי השפיע על שער נייר הערך של החברה ובעקבותיו ירד שער מניית החברה, למחרת היום, באופן חד בשיעור של כ-15.6% והיקפי מחזורי המסחר במניה עלו באופן ניכר.

על פי החשד, עובר לפרסום הדיווח המיידי, השתמש גולדין במידע הפנים שהיה בידיו מתוקף תפקידו כדירקטור בקבוצת נאוי אודות כוונת החברה לבטל את מדיניות חלוקת הדיבידנד ומסר אותו לידי מקורבו שבע.

במהלך הדיון שנערך היום אמרו סנגוריו של גולדין, נתי שמחוני ויואב סננס, כי: "גולדין כופר בחשדות המיוחסים לו. הוא סמוך ובטוח כי בתום החקירה לא ידבק בו רבב".

ביכורי שדה ,שבשליטת שבע ואחיו, נסחרה בבורסה של ת"א עד שנת 2012 אז התמזגה לתוך קבוצת נטו. לאחר המיזוג הפך גולדין, שהיה יו"ר ביכורי שדה, למנכ"ל נטו. במקביל הוא המשיך לכהן כדירקטור בחברת האחים נאוי, שם כאמור נחשף על פי החשד למידע הפנים שאותו מסר לשבע.

מעו"ד איריס ניב סבאג ממשרד שינמן, נגב, ניב, המייצגת את שבע, נמסר: "מר שבע לא עשה שימוש במידע פנים ולא עבר עבירה, והוא מאמין כי כך יתברר בתום החקירה. המכירות בוצעו על יסוד החלטה אסטרטגית. מר שבע העמיד עצמו לרשות החקירה והשיב בצורה מלאה לכל השאלות שהופנו אליו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x