סגור

בלעדי
סערה בעקבות מינוי מאיר שפיגלר למנכ"ל חברת החשמל; עופר בלוך זעם על הבחירה

"לא מוכן לראות אתכם הורסים את החברה עם מינוי פוליטי", אמר המנכ"ל היוצא. דבריו מגיעים לאחר שדירקטוריון חברת החשמל אישר את מינויו של שפיגלר, שזכה לתמיכת שר האוצר ליברמן. גורמים בחברה מתחו ביקורת על כך ששלושה מחברי ועדת האיתור יצאו להתייעצויות בחוץ - דבר שאינו מקובל

דירקטוריון חברת החשמל אישר היום (ה') את מינויו של מאיר שפיגלר לתפקיד מנכ"ל חברת החשמל, ובעקבות כך גורמים בחברה טענו כי המנכ"ל היוצא עופר בלוך איים להתפטר. מנגד גורמים אחרים טוענים שלמרות המתיחות מצד בלוך, הוא ממילא אמור לסיים כהונתו בסוף החודש ולא התפטר מיידית.
שפיגלר, המשמש כמנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, זכה לתמיכתו בתפקיד של שר האוצר אביגדור ליברמן. הוא משמש כיום גם כפרויקטור העלייה של העולים מרוסיה ואוקראינה.

ועדת האיתור מנתה את היו"ר דב בהרב, וחברי הדירקטוריון דבורה חסיד, ניסים אלון, דיאנה חלבי, אברהם מנלה ועו"ד מיקי שניידר.

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר ושר האוצר אביגדור ליברמן
מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר ושר האוצר אביגדור ליברמן
מאיר שפיגלר ושר האוצר אביגדור ליברמן
(צילום: יואב דודביץ, טל שחר)

גורמים בחברה אומרים כי האישור של הדירקטוריון התקבל לאחר סערה. יעל נבו היועצת המשפטית של חברת החשמל דרשה הבוקר לתקן את הניקוד של המועמדים, נוכח אי סבירויות ודברים לא הגיונים בהם ניקוד של 7 מתוך 10 נקודות על ניסיון מקצועי של יצחק בלמס, המשנה למנכ"ל בעוד ששפיגלר זכה ל-10 נקודות. יתר על כן גורמים בחברה מתחו ביקורת על כך ששלושה מחברי ועדת האיתור יצאו להתייעצויות בחוץ דבר שהוא לא מקובל.
כאמור, על פי גורמים בחברה, עם סיום הישיבה נכנס לחדר בלוך ואמר, "לא מוכן לראות אתכם הורסים את החברה עם מינוי פוליטי".
עתה יהיה לחברת החשמל מנכ"ל חדש, וגם יו"ר חדש - בהרב - שנבחר בשבוע שעבר.
בהרב, מסר כי "הוועדה התרשמה מהניסיון של שפיגלר ומהגישה החדשנית אותה הוא הציג בהסתכלות על עתיד חברת החשמל בתוך משק האנרגיה המשתנה. אני מאמין, כי ביחד נוכל להצעיד את חברת החשמל תוך התמודדות עם אתגרי התקופה לדרך חדשה".
שרת האנרגיה קארין אלהרר בירכה את הדירקטוריון על השלמת התהליך והודיעה שהיא ממתינה להבאת התוצאות לאישורה.
שפיגלר ביקש להודות לחברי הדירקטוריון על הבחירה. "אני נרגש ומודה על ההזדמנות שניתנה לי, ערב שנת ה-100 של החברה להוביל אותה, את ההנהלה והעובדים המצויינים שלה".