סגור

הונאה במיזמי קריפטו: 8 עצורים, ביניהם איש עסקים מוכר ועד מדינה לשעבר

בעקבות חקירה סמויה של המשטרה ורשות המסים נעצרו החשודים בחשד להונאה בהיקף של מאות מיליוני שקלים; לפי הודעת המשטרה, מהחקירה עלו חשדות לשורה של עבירות מרמה; כמו כן "עלו חשדות נגד החשוד המרכזי כי ביצע לכאורה עבירות מין ומוסר". איש העסקים העסיק בעבר שני בכירים מאוד לשעבר במשטרה; על פי הערכות, במסגרת החקירה הם יזומנו למתן עדות. בין העצורים הנוספים: עד מדינה לשעבר בפרשה כלכלית גדולה

איש עסקים מוכר מתחום המטבעות הקריפטוגרפים נעצר הבוקר (ה') ביחד עם 7 מעורבים נוספים, בחשד להונאה בהיקף של מאות מילוני שקלים. איש העסקים האמור העסיק בעבר שני בכירים מאוד לשעבר במשטרה, ועל פי הערכות, במסגרת החקירה הם יזומנו למתן עדות. לפי הודעת המשטרה, בעקבות חקירה סמויה שהתנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 בשת"פ יחידת יהלום מרשות המיסים, נעצרו 8 חשודים, ביניהם אנשי עסקים.
בין העצורים הנוספים בפרשה גם עד מדינה לשעבר בפרשה כלכלית גדולה, שהדהדה במשק הישראלי; אותו עד מדינה הוא שותף לשעבר של איש העסקים המדובר בקרן השקעות, שמכר את חלקו בקרן בשנת 2019. עצורים נוספים הם אחיו של איש העסקים, ונהגו. כמו כן נעצר יו"ר חברה שפיתחה מטבע קריטוגרפי.
"לאחר חודשים ארוכים של חקירה מורכבת ומסועפת, הבוקר, עם המעבר לחקירה גלויה, פשטו עשרות שוטרים מיחידת להב 433 על בתיהם ובתי העסק של 8 עצורים ומספר מעוכבים, במטרה לאסוף ראיות ולתפוס מוצגים הקשורים לחקירה", נמסר. "עפ"י החשד, במהלך תקופה ממושכת, החשודים וביניהם איש עסקים מוכר, פעלו בצוותא באופן שיטתי, תוך ביצוע הונאה של משקיעים במספר מיזמים בתחום המטבעות הקריפטוגרפים".
"החשודים כל אחד לפי חלקו, גרפו לכיסם עשרות מיליוני שקלים, תוך הצגת מצג שווא למשקיעים פוטנציאלים להשקיע במיזמים רווחיים לכאורה. החקירה עד כה העלתה חשדות לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות לפי פקודת מס הכנסה. במהלך החקירה עלו חשדות נוספים נגד החשוד המרכזי כי ביצע לכאורה עבירות מין ומוסר, כאשר החשד נוגע לדוגמניות שאיש העסקים היה בקשר איתן.
1 צפייה בגלריה
יחידת להב 433 של המשטרה
יחידת להב 433 של המשטרה
יחידת להב 433 של המשטרה
(אבי מועלם)
החקירה רחבת ההיקף מנוהלת ע"י יאח"ה בלהב 433 ביחד עם רשות המיסים, הרשות לניירות ערך, בשיתוף הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) ופרקליטות מיסוי וכלכלה.
החשודים יועברו לחקירה במשרדי להב 433 וככל שיידרש יובאו לדיון הארכת מעצר בבימ"ש השלום בראשל"צ.