סגור
דוד פורר, מוטי בן משה ויעקב לוקסנבורג
דוד פורר, מוטי בן משה ויעקב לוקסנבורג. המשך עשויות להצטרף למירוץ גם קרנות כמו פימי ואייפקס, וכן רמי לוי (צילום: סיון פרג')

בלעדי
בין המתעניינים ברכישת דואר ישראל: דוד פורר ומוטי בן משה

לכלכליסט נודע שנציגים של אנשי העסקים יגיעו היום לכנס הראשון של הפרטת הדואר שבו יציג מנכ"ל דואר ישראל את החברה; ברשות החברות מקווים למכור את החברה במיליארד וחצי שקל, אבל המתמודדים יכוונו למחיר נמוך יותר

דוד פורר, צבי לבנת, מוטי בן משה, עודד פלר, יעקב לוקסנבורג ואבי לוי הם חלק מהמתעניינים ברכישת דואר ישראל. לכלכליסט נודע כי נציגי החברות של אנשי העסקים עתידים להגיע הבוקר (ג') לכנס הראשון של הפרטת הדואר.
פורר הוא הבעלים של חברת האחזקות ניאופארם שפעילה בתחום התרופות ומחזיקה בכ-19% מקבוצת מבנה ובכ-3% מבזק. בן משה הוא בעל השליטה באלון רבוע כחול ומתעניין ברכישת באמצעותה. לוי מתעניין באמצעות דלק ישראל שבשליטתו ולבנת באמצעות נציגות חברת השילוח UPS בישראל שבבעלותו ובבעלות קבוצת אלייד של איציק וגארי סוארי.
בכנס, שבו יציג דוד לרון מנכ"ל הדואר את החברה, ישתתפו גם נציגי מילגם של משפחת וייל, לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג (לוקסי), קרן פורטיסימו המנוהלת בידי יובל כהן וחברת השילוח אוברסיז שבשליטת אמיליה פיתוח של עודד פלר.
בכנס ישתתפו נציגי הבנקים הגדולות באמצעות זרוע ההשקעות שלהן, לאומי פרטנרס, פועלים אקוויטי ודיסקונט קפיטל. ברשות החברות מקווים שהתמורה בעד המכירה, מהלך שרק מתחיל, תגיע ל-1.5 מיליארד שקל, אבל המתמודדים מסופקים אם החברה היא ראויה לשווי של יותר ממיליארד שקל, ברקע החובות שלה.
תחום השילוח פורח בעקבות המעבר לרכישות באינטרנט, וזו הסיבה להתעניינות בדואר. יחד עם זאת, קרנות כמו פימי ואייפקס ומתעניינים נוספים בעבר, לא צפויים להיות נוכחים בכנס, אולם ייתכן שיצטרפו למירוץ בעתיד, וכמוהם גם רמי לוי בעל השליטה בשיווק השיקמה.