סגור

ההסתדרות מאיימת להחריף את שביתת עובדי המשק בבתי החולים הממשלתיים

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד: "אם באוצר לא ימצא פתרון לזעקת העובדים השקופים בהקדם, סקטורים נוספים במגזר הציבורי ישביתו את עבודתם". במשרד הבריאות מתריעים: "ההסתדרות מאיימת לצרף את המעבדות שמטפלות בבדיקות קורונה. נבקש צווי מניעה להמשך השביתה"

שביתת 13 אלף עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים מגיעה ליומה השני כאשר בהסתדרות מאיימים להחריף אותה: "אם הדרג המקצועי במשרד האוצר לא ימצא פתרון לזעקת העובדים השקופים בהקדם, סקטורים נוספים במגזר הציבורי ובמערכת הבריאות ישביתו גם כן את עבודתם לאות הזדהות", אמר היום יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד. נזכיר כי גם עובדי משרד הבריאות ולשכות הבריאות הם חלק מהשביתה והם מונים עוד כמה אלפי עובדים.
גורמים במשרד הבריאות המקיימים קשר עם בתי החולים הממשלתיים מסרו לכלכיסט" כי "ישנו כוח עזר גדול שלא הגיע לעבודה. בנוסף, הם מאיימים לצרף לשביתה גם את עובדי המעבדות שמטפלים היום בכל בדיקות הקורונה על רקע העלייה במאומתים. אם זה יימשך, נצטרך לבקש צווים (צוי מניעה להמשך השביתה".
1 צפייה בגלריה
שביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים בתי חולים ממשלתיים שביתה של עובדי המנהל והמשק
שביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים בתי חולים ממשלתיים שביתה של עובדי המנהל והמשק
שביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים
(צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים - החלשים ביותר במערכת הבריאות - טוענים לעומסי עבודה חריגים בשל מחסור בתקנים, לדבריהם עקב פיטורים של 200 עובדים.
במשרד הבריאות גלגלו את התפוח האדמה הלוהט למשרד האוצר ושם מסרו אתמול כי "משרד הבריאות מודאג מאוד משביתת עובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים והשלכותיה על תפקודם השוטף של בתי החולים. תקני הקורונה שהוקצו למנהל ומשק, כמו התקנים לצוותי הרפואה, הכרחיים להתמודדות עם העומס שאיתו מתמודדת המערכת כולה. משרד הבריאות מקווה ומניח כי יקודם פתרון למשבר בזמן הקרוב בהובלת משרד האוצר".
באוצר הסבירו אמש כי התקנים שניתנו למאבק הקורונה אינם רלוונטים עוד וכי הפתרון לעובדי המנהל והמשק בבתי החולים הממשלתיים יימצא עם חקיקת חוק התקציב ומסרו, כי "במסגרת קופסאות הקורונה הייעודיות נוספו בחודש יולי 2020 תקנים זמניים וייעודים לתגבור בתי החולים להתמודדות עם הקורונה. בזכות פעילותה של מערכת הבריאות למיגור התחלואה, ובפרט הצלחת מבצע החיסונים - הצורך שלשמו ניתנו תקנים אלו והמסלול החוקי בו הם תוקצבו איננו רלוונטי עוד. כמקובל, במסגרת דיוני התקציב יתקיים גם דיון בנוגע לתגבור קבוע של מערכת הבריאות".