סגור

ההלוואה הכושלת שסידר רני רהב לחברו ברוך איבצ'ר

איש יחסי הציבור הגיש תביעה בגובה 11 מיליון שקל נגד עדי קייזמן, ששוהה כיום בארה"ב. הסיבה - חברו, איש העסקים ברוך איבצ'ר, העביר לרהב את זכויותיו למימוש הלוואה בגובה 2 מיליון יורו שאיבצ'ר העניק לקייזמן, שטרם החזיר. אם הכסף יוחזר, הוא יעבור במלואו לרהב

איש יחסי הציבור רני רהב הגיש תביעה בסך כ-11 מיליון שקל נגד איש העסקים עדי קייזמן, שעזב לארה"ב ונמצא בהליכי תביעות ענק שהוגשו נגדו.
רהב טוען כי היה "חברו הקרוב ביותר של עדי קייזמן והוא חברו הקרוב ביותר בעולם של ברוך איבצ'ר, איש עסקים מפרו".
רהב תיווך בין קייזמן לאיבצ'ר על תקן חברי בלבד וללא כל מטרה עסקית, לצורך הלוואה שנדרשה לקייזמן.

4 צפייה בגלריה
עדי קייזמן
עדי קייזמן
עדי קייזמן
(צילום: אוראל כהן)

ביוני 2018 נחתם הסכם הלוואה בין קייזמן לאיבצ'ר, מכוחו העמיד איבצ'ר הלוואה לטובת קייזמן בסך של 2 מיליון יורו. בהתאם להסכם ההלוואה, היה על קייזמן "להחזיר את ההלוואה בתוך 12 חודשים מיום העמדתה בפועל. ההלוואה תישא ריבית בשיעור של 10% לשנה".
רהב טוען בתביעה כי "קייזמן לא החזיר לאיבצ'ר את ההלוואה עד ל-30 בנובמבר 2019 (המועד הנטען לתשלום). בשל כך פנה רהב לקייזמן עשרות פעמים באופן אישי כדי שיחזיר את התחייבויותיו. דרישות רהב לתשלום החוב הנ"ל לא נענו על ידי קייזמן שטען כי אין באפשרותו להשיב את ההלוואה".

4 צפייה בגלריה
רני רהב רן רהב
רני רהב רן רהב
רני רהב
(אביגיל עוזי)

עוד נטען בתביעה כי ביולי 2020 חתם איבצ'ר על הודעה לפיה הוא ממחה (מעביר, ל.ד) לרן רהב באופן בלתי חוזר את מלוא זכויותיו למימוש הסכם ההלוואה, לגביית ההלוואה מקייזמן, לרבות כל התשלומים המגיעים לו. "על פי הודעת ההמחאה כל סכום שייגבה יהיה מתנה מאיבצ'ר לרן רהב וזאת בגין חברות אמת קרובה ביותר של איבצ'ר עם רן רהב למעלה מ-37 שנים".
רהב טוען בתביעה כי "קייזמן שוהה בימים אלה בחו"ל והוא הלכה למעשה נמלט מהארץ עם אשתו אסתי גינזבורג קייזמן במטרה לנסות ולחמוק מהתחייבויות כספיות שונות שלו לגורמים שונים במיליוני שקלים".
טרם הוגש כתב הגנה. את רהב מייצג עו"ד צבי גלמן ודפנה אזולאי רגב ממשרד אריאל שמר, גוטרמן, גלמן ושות'.
קייזמן מסר בתגובה: "מכתב התביעה עולה שרני רהב מתנהג כאחרון הגובים בשוק האפור הקונים הלוואות ופועלים לגבייתן לצורך עשיית רווחים. המציאות שונה בתכלית מזו שהוא מציג ובקרוב ייחשף לכולם פרצופו האמיתי, שאני מכיר כל כך טוב ומקרוב".
לאחרונה פורסם בתקשורת המתח הקיים בין מי שהיו קרובים לשעבר, רני רהב לאסתי גינזבורג. בתחילה כתב רהב כתגובה על פרסום ההריון השלישי של גינזבורג: "מחזירים חובות, ואז יש זמן להרחיב את המשפחה". עוד כתב רהב לגינזבורג כי "את האחרונה שיכולה לדבר על קארמה. את שותפה מלאה למעללי בעלך. זה שאינך חתומה על כלום אינו מנקה אותך מאחריות..".
4 צפייה בגלריה
ברוך איבצ'ר
ברוך איבצ'ר
ברוך איבצ'ר
(צילום: נמרוד גליקמן)
לאחרונה פורסם כי קייזמן ורעייתו עזבו עם ילדיהם את הארץ ללוס אנג'לס. מנגד, טען קייזמן כי "אנחנו לא משתמשים בביטויים עזבנו את הארץ. לקחנו פסק זמן. אני זמין ואעשה כל מה שצריך כדי לעמוד בכל המשימות".