סגור

פרסום ראשון
ביהמ"ש: עדי קייזמן יוכל להתגונן במשפטו רק אם יפקיד 2 מיליון שקל

יומיים לאחר הדיון במשפטו אליו לא הגיע עדי קייזמן מארה"ב, קבעה השופטת כי קייזמן יוכל להתגונן מול התביעה בסך כ-6 מיליון שקל שהגיש נגדו חברו לשעבר, מולי ליטבק, רק בכפוף להפקדת הסכום תוך חודש. השופטת: "לטעמי מדובר בהגנת בדים מופרכת על פניה. ככל והסכום לא יופקד, הבקשה לרשות להתגונן תידחה"

יומיים לאחר הדיון במשפטו, אליו לא הגיע עדי קייזמן מארה"ב, קבעה היום (ד') השופטת רחל ערקובי כי קייזמן יוכל להתגונן ('מתן רשות להתגונן') מול התביעה בסך כ-6 מיליון שקל שהגיש נגדו חברו לשעבר, מולי ליטבק, רק בכפוף להפקדת סכום של 2 מיליון שקל תוך חודש.
"למרות שהיה מקום להורות על דחיית הבקשה לרשות להתגונן על אתר, מחמת היותה הגנת בדים ריקה מתוכן, הרי רק לאור שינוי התקנות אני סבורה כי יש מקום להורות על מתן רשות להתגונן ככל ועדי קייזמן יפקיד בקופת בית המשפט את הסכום של 2 מיליון שקל בתוך 30 יום", כתבה השופטת. "ככל והסכום לא יופקד, הבקשה לרשות להתגונן תידחה".
בהחלטת השופטת היא ציינה כי לפי טענת ההגנה של קייזמן, ההתחייבות שלו היתה שמולי ליטבק ואחותו, ד"ר ענת לוין, יקבלו את ההחזר להשקעתם - אולם לא ממנו. השופטת ציינה כי "קייזמן לא הצליח בבקשתו לפרט את הטענות הפשוטות ביותר: אם הוא לא זה שנתן את ההתחייבות למשיבים, מדוע חתם על המסמכים? לטעמי מדובר בהגנת בדים מופרכת על פניה".
איש העסקים מולי ליטבק, מי שהיה חברו של עדי קייזמן בעשור האחרון, הגיש ביוני 2020 תביעה בגובה של 6 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בתל אביב יחד עם אחותו ד"ר ענת לוין, וחברת ההשקעות שהקימו יחדיו, טרגטמץ', העוסקת בהשקעות בהייטק. במסגרת התביעה, שהוגשה לבית המשפט באמצעות עוה"ד יותם בלאושילד וספיר דולינגר, ממשרד הרצוג פוקס נאמן, נטען כי קייזמן כתב בעבר לליטבק בהודעת ווטסאפ: "המצב שלי מאוד מורכב ומסובך, עם הרבה מאוד מוקדים פתוחים. לצערי אני לא במצב שיכול לחלץ אותך מהעסקה. לא כי אני לא רוצה. כי אני לא יכול". ליטבק הוא יזם ואיש עסקים המתמחה ביזמות ברשת האינטרנט ובעסקי האומנות, ובעלי אתר הפורנו im live.
לאחרונה פורסם כי קייזמן, ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג, עזבו עם ילדיהם את הארץ ועברו להתגורר בלוס אנג'לס. מנגד טען קייזמן כי "אנחנו לא משתמשים בביטויים עזבנו את הארץ. לקחנו פסק זמן. אני זמין ואעשה כל מה שצריך כדי לעמוד בכל המשימות".
1 צפייה בגלריה
מימין עדי קייזמן ו מולי ליטבק
מימין עדי קייזמן ו מולי ליטבק
עדי קייזמן ומולי ליטבק
(צילומים: יובל חן, אוראל כהן)
על פי התביעה שהגישו ליטבק ואחותו, מקורו של הסכסוך בין הצדדים בפרויקט נדל"ן בגרמניה שיזם וניהל קייזמן, ובו השקיעה חברת טרגטמץ'. כך, במסגרת התקשרות הצדדים בעסקה העניק קייזמן לתובעים כתב אופציה, לפיו ניתנת לתובעים אופציה למכירת מלוא אחזקותיהם בפרויקט לקייזמן באופן אישי, וזאת תמורת השבת מלוא סכום השקעתם בפרויקט. קייזמן, המיוצג על ידי עו"ד שלום גולדבלט, דחה הטענות נגדו וטען כי המסמכים שעליהם משליכים התובעים את יהבם אינם מהווים התחייבות אישית, שכן לא מצוינות בהם מילים אלה ואין בהם כדי להוות כל התחייבות של קייזמן כלפיהם. עוד טען, כי "המשיבים לא הציגו כל בדל של ראייה לפיה ביצעו איזו השקעה".