סגור

אחרי סירוב ביהמ"ש לדחייה נוספת: עדי קייזמן לא הגיע לדיון חקירה נגדית

זאת במסגרת התיק מתבררת תביעה בסך 6 מיליון שקל שהגיש איש העסקים מולי ליטבק נגד קייזמן, שביקש לפני מספר ימים לדחות הדיון בשל מצב רפואי. אולם הרשמת לא נעתרה לבקשה והמשפט מתנהל כעת

למרות שבית משפט לא נעתר בשבוע שעבר לבקשת עדי קייזמן השוהה בארה"ב, לדחות את הדיון המשפטי שנקבע להיום (ב') בבית המשפט המחוזי בתל אביב, קייזמן לא הגיע לדיון שמתנהל כעת אצל הרשמת רחל ערקובי.

קייזמן פנה לבית משפט לפני מספר ימים באמצעות עו"ד שלום גולדבלט, בבקשה לשנות את מועד הדיון שנקבע להיום במהלכו הוא היה אמור להיחקר חקירה נגדית, ולקבוע מועד חדש באוקטובר. זאת כאשר כבר נדחו בעבר דיונים בתיק.
2 צפייה בגלריה
פנאי מולי ליטבק בעלים של רשת אתרי סקס מהגדולות ב עולם
פנאי מולי ליטבק בעלים של רשת אתרי סקס מהגדולות ב עולם
מולי ליטבק
(צילום: אוראל כהן)

הרשמת רחל ערקובי דחתה את בקשתו וקבעה כי "בתיק זה נדחו הדיונים מספר פעמים בעטיו של המבקש (עדי קייזמן-ל.ד) ..היה לקייזמן זמן די והותר להיערך לרבות בעניין מצבו הבריאותי, גם בישראל יש רופאים מצוינים, ובוודאי כאשר עסקינן באזרח ישראלי שיצא מישראל רק לאחרונה. הדיון לא יידחה".
מכעת מתנהל הדיון בבית משפט ללא קייזמן באשר לתביעה בסך כ-6 מיליון שקל שהגיש נגד קייזמן, חברו הטוב לשעבר איש העסקים מולי ליטבק ואחותו ד"ר ענת לוין, המיוצגים על ידי עוה"ד יותם בלאושילד וספיר דולינגר ממשרד הרצוג פוקס נאמן.
מנוע לטוס בשל מצב רפואי
בפנייתו לביהמ"ש ציין קייזמן כי לפני מספר ימים התקבלה חוות דעת מרופא מומחה בארה"ב שקבע כי במצבו הרפואי קייזמן מנוע מלטוס טיסות ארוכות טווח.
בבקשה כתב: "בעקבות ההחלטה וכדי להיערך להגעה ארצה לעניין זה הכרוכה בטיסה של למעלה מ-30 שעות הלוך ושוב ממקום מגוריו של קייזמן בארה"ב שם הוא מתגורר עם משפחתו מראשית שנת 2020 ועוד בטרם הוגשה התביעה בתיק זה, פנה קייזמן לרופאו המטפל האם מצבו הבריאותי מאפשר לו לטוס ארצה".

2 צפייה בגלריה
מימין איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג
מימין איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג
איש העסקים עדי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג
(צילום: אוראל כהן)

בא כוח מולי ליטבק לשופטת: "אי ההגעה של עדי קייזמן לדיון זועקת לשמיים"
באי כוח ליטבק הודיעו לבאי כוח קייזמן כי הם מתנגדים מכל וכל לבקשתו לדחות שוב את הדיון בתיק. במסגרת תשובתם לבאי כוח קייזמן כתבו באי כוח ליטבק: "למרבה הצער , אין זו הפעם הראשונה (וגם לא השנייה או השלישית) בה קייזמן מבקש דחייתו של הדיון שבעניינינו. בניגוד לפעמים קודמות – בהן ניתנה הסכמת ליטבק ולוין לפנים משורת הדין, לבקשות דחייה מצד מר קייזמן – הפעם כלו כל הקיצין ואין בכוונת מרשיי להיענות לבקשה.
"גם קייזמן צריך להבין שלכל ניסיון סחבת ולכל משיכת זמן יש סוף...במשך כמעט שנה תמימה מנסה קייזמן לחמוק מהתייצבות לחקירה נגדית באולם בית המשפט הנכבד. טעמיו ברורים – מר קייזמן הינו אדם הנושא קופת שרצים וחובות של מיליוני שקלים ואין לו כול עניין בקידום ההליכים שהוגשו כנגדו...בכול הכבוד יש גבול לכול תעלול וגם לכול שטיק או טריק".
במהלך הדיון היום ציין בא כוח התובע מולי ליטבק כנגד קייזמן:" אי ההגעה שלו היום לדיון זועקת לשמיים. בוודאי כשישנות החלטות המורות לו להתייצב". עוד ציין בא כוח ליטבק בדיון כי "התיק היה מוכן לדיון באוגוסט 2020. חלפה שנה ובמשך הזמן הזה עדי קייזמן לא בחל בשום אמצעים כדי להגיע ולטעון את טענותיו... אנחנו מבקשים לפסוק את סכום התביעה עוד היום ושיושתו עליהם הוצאות נכבדות בגין ניהול ההליך ובייחוד בגין הדיון היום. חברי לא טרח להודיע לי שעדי קייזמן לא יתייצב היום כשאנו התכוננו לחקור אותו היום".
מנגד, טען בא כוח קייזמן בדיון, עו"ד מיכאל חי כי לעניין אי התייצבות קייזמן – "היתה בקשה מפורטת בה מצבו הובהר ובית המשפט נתן החלטתו. הוא לא התייצב לא כדי להימנע מחקירה אלא בשל הפרטים שפורטו בבקשה שהגשנו. לגבי דחיות קודמות חלקן נעשו בעקבות מגפת הקורונה ואי אפשר להאשים את עדי קייזמן בעניין הזה".
לאחרונה פורסם כי קייזמן ורעייתו הדוגמנית אסתי גינזבורג עזבו עם ילדיהם את הארץ ללוס אנג'לס. מנגד, טען קייזמן בפני ערוץ 12 כי "אנחנו לא משתמשים בביטויים עזבנו את הארץ. לקחנו פסק זמן. אני זמין ואעשה כול מה שצריך כדי לעמוד בכול המשימות".