סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

"מגיעים לצהרים במשרד גם כשעובדים מהבית": עובדי מרכז המחקר והפיתוח של סמסונג בישראל לא מוותרים על הזדמנות להישאר בריאים

תחרות צעדים ועלייה במדרגות, מינוי freefit לחדרי כושר, סטנד-אפ לשמירה על הבריאות הנפשית, וסדנת תזונה עם פאולה רוזנברג הם רק חלק מהדרכים של מרכז מו"פ של סמסונג לשמור על עובדיה בריאים

נוסדה: 2001 (כסטרטאפ, שנרכש על ידי סמסונג ב-2007)
עובדים: 400
מרכזים: 1
3 צפייה בגלריה
אורית שטיינברג, סמנכ״לית משאבי אנוש
אורית שטיינברג, סמנכ״לית משאבי אנוש
אורית שטיינברג, סמנכ״לית משאבי אנוש
(באדיבות מו"פ סמסונג בישראל)
"אחרי שנים שבהן הזנחתי את הגוף, אני מצליח לראשונה להתמיד ולראות שינוי אמיתי בכושר הגופני שלי, הודות למינוי ה-freefit שניתן לי בעבודה״, מספר אביעד, שעובד במרכז מו"פ של סמסונג בישראל.
״המינוי מאפשר לי לשמור על אורח חיים בריא גם בעבודה היברידית – בין אם אני עובד מהבית או מהמשרד, תמיד יש לידי חדר כושר זמין״, הוא מספר. ״יש מגוון רחב מאוד של אימונים. אני יכול לשבור שגרה עם טיפוס, קרוספיט, או אפילו קבוצת ריצה. בזכות זה, אני ערני ויעיל יותר במהלך יום העבודה".
למרכז מו"פ של סמסונג בישראל אין חדר כושר במשרדים, ולכן החברה מציעה לעובדיה את מינוי ה-freefit, ולדברי אורית שטיינברג, סמנכ״לית משאבי אנוש בחברה, הוא מנוצל היטב.
תחרויות בין העובדים
שטיינברג מספרת שיש עוד דרכים לשמור על הכושר הגופני של העובדים: "אנחנו מקיימים תחרות עלייה במדרגות וצעדים בין העובדים. יש לנו אפליקציה שאליה מעלים תמונות של מדידת הצעדים, ולפיהן קובעים מי הזוכים בתחרות, שמקבלים פרסים משמעותיים גם מעולם הספורט".
עוד לפני הקורונה, במרכז מו"פ של סמסונג דאגו לבריאות העובדים עם ימי ספורט וחוגים במשרדים. בתקופת הסגרים, שלחה החברה ערכות ספורט לבתי העובדים. כעת, כשהכול פתוח, קיימת קבוצת ריצה שמשתתפת במרוצים, ובהם מרוץ "הר לעמק" ומרתונים.
3 צפייה בגלריה
שמירה על כושר גופני של עובדי חברת סמסונג
שמירה על כושר גופני של עובדי חברת סמסונג
שמירה על כושר גופני של עובדי חברת סמסונג
(ג'ניפר סטדין ווליק- מובמנט)
סטנד-אפ ודיאטות
לצד פעילויות ספורט, מציע מרכז המו"פ של סמסונג לעובדיו סדנאות אונליין כמו בישול עם שף, סדנה להכנת פיצות, הרצאות, הופעות, וגם מופעי סטנד-אפ. שטיינברג מספרת שהרעיון מאחורי זה היה לגרום לאנשים לצחוק ובכך לסייע לשמירה על הבריאות הנפשית.
החברה מציעה עוד מגוון סדנאות לעובדים. הנטורופטית ומגישת הטלוויזיה פאולה רוזנברג הנחתה סדנה בנושא תזונה. סדנת דיאטה הובילה עובדים רבים להשיל קילוגרמים מיותרים ממשקלם. עמותת אחת מתשע שמסייעת לנשים שחלו בסרטן השד הרצתה גם היא בפני עובדי ועובדות החברה על המודעות למחלה ועל אבחון מוקדם.
לשבת נכון ולהתפתח מקצועית
כל עובד במרכז המו"פ של סמסונג בישראל, מקבל 60 שעות הדרכה להתפתחות אישית ומקצועית, בדמות מגוון קורסים החל ממיינדפולנס ועד להכשרה של מנהלי צוותים.
בנוסף, החברה מזמינה באופן תקופתי יועצת ארגונומית שעוברת במשרדים, בוחנת את הרהיטים ונותנת את המלצותיה לעובדים בתום שיחות אישיות. מרכז המו"פ של סמסונג מחליפים את הריהוט בהתאם לממצאים לפי הצורך.
3 צפייה בגלריה
שמירה על אורח חיים בריא גם בעבודה
שמירה על אורח חיים בריא גם בעבודה
שמירה על אורח חיים בריא גם בעבודה
(ג'ניפר סטדין ווליק- מובמנט)
להפחית שמן ומלח
חדר האוכל של המרכז מקפיד גם על תזונה בריאה: מזון שמבושל בלי שמן ובלי מלח, עם אפשרויות צמחוניות וטבעוניות. לדברי שטיינברג, "הארוחות כאן זה משהו שמדברים עליו. יש עובדים שמגיעים לאכול כאן צהרים אפילו ביום שהם עובדים מהבית. האוכל אצלנו בריא ומשביע, זה כמו לאכול במסעדת גורמה".
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.