סגור

הממשלה אישרה סיוע נוסף לחברות התעופה של 100 מיליון דולר

המדינה תעמיד אג"ח המירות למניות לתקופה של שלוש שנים ללא ריבית בהיקף של עד 85 מיליון דולר. בנוסף, תעניק סיוע של 15 מיליון דולר על הוצאות דלק עודפות והוצאות תחזוקה שקשורות להתקנה של מערכת מגן רקיע


הממשלה אישרה היום (א') סיוע נוסף לחברות התעופה הישראליות. במסגרת זאת תעמיד המדינה אג"ח המירות למניות לתקופה של שלוש שנים ללא ריבית בהיקף של עד 85 מיליון דולר, סכום שמתווסף ל-44 מיליון דולר שאושרו בנובמבר האחרון – כאשר המתווה מחולק בהתאם לגודלן היחסי של חברות התעופה. אל על היא הגדולה מבין השלוש ואילו ישראייר וארקיע צפויות לקבל סכומים דומים.


מעבר לכך מציעה המדינה שיעור השתתפות מקל יותר, כלומר במקום שיעור השתתפות שבמסגרתו השקיעה המדינה דולר על כל דולר שהשקיעו בעלי המניות – כעת תשקיע המדינה 3 דולר על כל 2 דולר שישקיעו בעלי המניות.

1 צפייה בגלריה
מטוס אל על 787 ממריא מ נתב"ג
מטוס אל על 787 ממריא מ נתב"ג
מטוס אל על
(צילום: יאיר שגיא)

מעבר לכך מציעה המדינה תשלום מראש ל-20 שנים על הוצאות דלק עודפות והוצאות תחזוקה שקשורות להתקנה של מערכת מגן רקיע בהיקף כולל של 15 מיליון דולר לכלל חברות התעופה.
בנובמבר האחרון אושר המתווה הראשון לחברות התעופה הישראליות. ואולם, ה"פעימה השנייה" של המתווה נובעת, כך מסבירים משרדי האוצר והתחבורה, מהתפרצות האומיקרון. בשעתו ב"מתווה הראשון" קיבלה אל על 30 מיליון דולר מתוך ה-44 מיליון דולר שהוקצו - וישראייר וארקיע קיבלו כל אחת 7 מיליון דולר. ישראייר וארקיע לא מימשו את המתווה – לאור היחס שבין הסכום שהמדינה משקיעה ובעלי המניות משקיעים.