סגור

היו"ר המיועד לקראת הפרטת הדואר: מישאל וקנין

שר התקשורת יועז הנדל יביא לאישור הממשלה את מינוי וקנין לתפקיד יו"ר דואר ישראל. מתווה ההפרטה שעליו סוכם: הנפקה בבורסה של עד 40% ממניות הדואר, כשבמקביל יקודמו הליכים למכירת יתר מניות המדינה

שר התקשורת יועז הנדל יביא לאישור הממשלה את מינויו של מישאל וקנין לתפקיד יו"ר דירקטוריון דואר ישראל. מועמדותו של וקנין אושרה בוועדת גילאור.

מינויו של וקנין הוא מינוי מקצועי לנוכח היכרותו את ענף התקשורת. הוא פרש בשבוע שעבר מתפקיד יו"ר דירקטוריון מיזם הסיבים האופטיים IBC, ומביא איתו ניסיון רב שנים ומגוון במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי.
היו"ר הקודם של הדואר חזי צאיג סיים את כהונתו ב־31 בדצמבר 2021, וטרם מונה לו מחליף. לפני שבועיים החליטו שר האוצר אביגדור ליברמן ושר התקשורת יועז הנדל על הפרטת הדואר. מתווה ההפרטה שעליו סיכמו השרים הוא הנפקה בבורסה של עד 40% ממניות הדואר. במקביל יקדמו הנדל וליברמן הליכים שיביאו למכירת יתר מניות המדינה, בין היתר באמצעות מכירה פרטית.

2 צפייה בגלריה
מישאל וקנין
מישאל וקנין
מישאל וקנין. יוביל את הפרטת הדואר
(צילום: אוראל כהן)
בשנת 2018 החלה המדינה בהליך מכירה של 20% ממניות הדואר למשקיע פרטי. במשרד התקשורת סבורים שמודל הפרטת הדואר בחלקים לא משיג את המטרה, וכל עוד המדינה נשארת בעלת השליטה בדואר היא נדרשת כל כמה שנים להזרים מאות מיליוני שקלים להסדרת פעילותו.
הנדל: "לפני מספר שבועות הודענו כי בכוונתנו להוביל את חברת הדואר להפרטה מלאה, מהלך שאנו מאמינים שישפר משמעותית את שירותי הדואר לציבור בישראל. על רקע האתגר הגדול, והניסיון המקצועי והפיננסי העשיר של מישאל וקנין, ומהיכרותי את יכולותיו ומידותיו האישיות, אני מאמין שהוא האדם הנכון להוביל את הרפורמות הגדולות בדואר. הרפורמות יהפכו את הדואר לחברה איתנה פיננסית עם שירות מעולה ויכולת הובלה בשוק תחרותי. אני רוצה להודות ליו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל חזי צאיג על שנים רבות בהן הוביל את החברה במסירות ובמקצועיות והעביר את הדואר תהליכים חשובים".

2 צפייה בגלריה
ח"כ יועז הנדל לשעבר ממפלגת כחול לבן
ח"כ יועז הנדל לשעבר ממפלגת כחול לבן
שר התקשורת יועז הנדל. "אני מאמין שווקנין הוא האדם הנכון להוביל את הרפורמות הגדולות בדואר"
(צילום: אבי מועלם)
הוועדה למינוי בכירים בחברות הממשלתיות, בראשות השופטת בלהה גילאור, אישרה את מועמדותו של וקנין ליו"ר דירקטוריון הדואר.
לפני תפקידו כיו"ר דירקטוריון מיזם הסיבים האופטיים IBC, שימש וקנין כיועץ כלכלי של שר האוצר, מנהל השקעות בחברת אלרון, סמנכ"ל סלקום, שותף ומייסד בקבוצת לוגיה, דירקטור בדויטשה בנק ישראל, דירקטור בנכסים ובניין ודירקטור בחברת הביטוח מגדל.