סגור

מכתבי התפטרות ראשונים של מתמחים בשורה של בתי חולים

עדיין לא ברור האם המכתבים שהתקבלו בבתיה"ח בלינסון, שניידר, העמק, מאיר ואסותא אשדוד, הם בעלי תוקף משפטי, או שהם משמשים כמכתבי מחאה, כגון אלו שהוגשו לפני שבוע באיכילוב; בין 38 המתפטרים מאסותא אשדוד: ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון מרשם ומובילת המחאה

דיווחים ראשונים: מכתבי התפטרות רשמיים ואישיים הוגשו על ידי מתמחים במחלקות מסוימות בבי"ח בילינסון.
גם בבתי החולים שניידר, העמק, מאיר ואסותא אשדוד התקבלו מכתבי התפטרות, אך לא ברור האם הם בעלי תוקף משפטי או שמא מדובר במכתבי מחאה שנראים כמכתבי התפטרות.
בין 38 המתפטרים מאסותא אשדוד: ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון מרשם, ומובילת המחאה.
3 צפייה בגלריה
הפגנת המתמחים 7.10.21
הפגנת המתמחים 7.10.21
הפגנת המתמחים 7.10.21
(צילום: מוטי קמחי)
בבית החולים הדסה בירושלים התקבלו מכתבים אך כאמור, אלו היו מיועדים לשר הבריאות, ניצן הורוביץ. עם זאת, בדומה לאלו שהתקבלו באיכילוב לפני שבוע - הם חסרי תוקף משפטי.
המכתבים הוגשו לאחר שאלפי מתמחים ומתמחות הגישו לאחרונה את מכתבי ההתפטרות שלהם במחאה, אחרי שנכשלו המגעים בינם לבין משרד הבריאות בנוגע לקיצור שעות התורנויות הארוכות שלהם בבתי חולים, שנמשכות כיום 26 שעות ברצף.
"הממשלה הפקירה אותנו"
המתמתחים והמתמחות הפגינו לפני כעשרה ימים בתל אביב, בהשתתפות כ-2,000 בני אדם. במקום נתלו שלטים שעליהם נכתב, בין היתר: "הממשלה הפקירה אותנו". הם קראו קריאות, בהן "או קיצור או התפטרות" וכן "מתמחים רוצים קיצור תורנויות". בתום ההפגנה בסינמטק צעדו המתמחים לעבר ביתו של שר הבריאות ניצן הורוביץ, וחסמו בדרכם את צומת הרחובות אבן גבירול ושאול המלך. כשהגיעה הצעדה לכיכר רבין התבקשו המפגינים על ידי המשטרה לעצור - אך המשיכו בדרכם.

3 צפייה בגלריה
ד"ר ריי ביטון
ד"ר ריי ביטון
ד"ר ריי ביטון
(צילום: גדי קבלו)

"יום עצוב מנשוא, עשור שלם שלא היינו צריכים להגיע לזה"
באותו יום אמרה ד"ר ריי ביטון, ממובילי המחאה: "היום הוא יום עצוב מנשוא, יום בו אנו נאלצים להחתים מתמחים ומתמחות וסטאז'רים על מכתבי התפטרות. עשור שלם שלא היינו צריכים להגיע לזה. בפעם האחרונה שזה קרה - המתמחים ניצחו. גם הפעם המתמחים ינצחו. אני שמחה לראות כאן הערב רבים שבאו לתמוך בנו. המאבק שלנו הוא המאבק שלכם. זה המאבק שלנו לתת לכם רפואה טובה יותר, לחיות חיים שפויים, לא להירדם לכם מול העיניים ברגע שאתם הכי צריכים אותנו".
נזכיר כי אין למתמחים לבין שר הבריאות, ניצן הורוביץ, יחס עובד-מעביד ולכן אם ברצון מתמחה להתפטר, עליו למען מכתב התפטרות למנהל בית החולים (או מי מטעמו) - אך לא לשר הבריאות.
3 צפייה בגלריה
ניצן הורוביץ שר הבריאות
ניצן הורוביץ שר הבריאות
שר הבריאות ניצן הורוביץ
(יואב דודקביץ)

לפני שבוע ימים היו מתמחים במלר"ד איכילוב אשר כתבו מכתב התפטרות אך כאמור, הוא לא נחשב לכזה והוא נטול תוקף משפטי.