סגור

משרד התחבורה יחייב הצגת תו ירוק בטסטים

זאת לאחר שבסוף החודש שעבר קבע ביה"ד לעבודה קבע שלבוחנים אין סמכות לדרוש זאת, ללא הוראת המשרד. מיום ראשון יחויבו תלמידי הנהיגה להציג תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה שלילית בת 72 שעות לכל היותר, כתנאי לבחצוע מבחן נהיגה מעשי

אחרי שההסתדרות הודיעה כי מבחני הנהיגה המעשיים ("טסטים") יתבצעו לפי תנאי התו הירוק, ובית הדין הארצי לעבודה ביטל את ההוראה עקב חוסר סמכות, הודיע היום (ה') משרד התחבורה בעצמו על החזרת התו הירוק למבחנים.
כך, מיום ראשון הקרוב (24 באוקטובר) מבחני הנהיגה המעשיים יתקיימו תחת מגבלות התו הירוק. במסגרת זאת יחויבו תלמידי הנהיגה להציג תו ירוק בתוקף, או לחילופין בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות שקדמו למועד הבחינה, כתנאי לביצוע הבחינה.
לפני כחודש פירסמה ההסתדרות הודעה דומה, כמענה לחששות מפני הידבקות של בוחני הנהיגה שהיא מייצגת, ובכל יום יוצאים לנהיגה ברכב סגור עם לפחות 14 תלמידים. לאחר הודעות ההסתדרות נמסר ממשרד התחבורה כי השרה מרב מיכאלי הנחתה את מנכ"לית משרדה מיכל פרנק, ואת גורמי המקצוע במשרד, לקדם עם משרדי הבריאות והמשפטים תיקון תקנות, שיחיל את התו הירוק גם על בחינות הנהיגה המעשיות.
בהמשך עתרה חברת מילגם, אחת משתי זכייניות הטסטים, לבית הדין הארצי לעבודה בדרישה לבטל את ההוראה. בין הדין קיבל את העתירה בנימוק שלמרות הסיכון לבוחנים שגילם הממוצע 55, להסתדרות אין סמכות להורות על כך, וזו שמורה למדינה.
1 צפייה בגלריה
טסט מבחן רישוי מכוניות
טסט מבחן רישוי מכוניות
טסט
(צילום: ערן גרנות)
מיכאלי אמרה היום: "הצגת תו ירוק במבחני נהיגה מעשיים היא צעד מחויב המציאות שישמור על חיי מורי הנהיגה, ובמקביל יאפשר המשך שגרת פעילות תקינה וקיום המבחנים עבור תלמידות ותלמידי הנהיגה. חיי מורי הנהיגה אינם הפקר, ואני שמחה שלאחר ניסיונות שכנוע מרובים, החליטו משרד הבריאות ומשרד המשפטים להירתם לצעד הכל כך מובן מאליו".