סגור

הנגיד: לעשות כל מאמץ ולהימנע מסגר, מחירו יעמוד על 0.5% מהתוצר

בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג, התייחס אמיר ירון לנזקים האפשריים של סגר שיימשך חודש במסגרת ההתמודדות עם הגל הרביעי של הקורונה - שיעמדו על כ-7.2 מיליארד שקל; עם זאת ציין כי במקרה שלא תהיה ברירה, יש לקיים את הסגר במהלך חגי תשרי

הנזק הכלכלי של סגר שאורכו יעמוד על חודש ימים במהלך חגי תשרי עלול להגיע ל-0.5% תוצר (כ-7.2 מיליארד שקל), כך אמר נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, בראיון מיוחד לבלומברג. זאת בהתייחסו להתמודדות עם הגל הרביעי של הקורונה. תחזית הצמיחה הנוכחית של בנק ישראל לשנת 2021 עומדת על 5.5%.


הנגיד אמר לסוכנות הידיעות כי יש לעשות כל מאמץ ולהימנע מסגר. ובכל זאת, ציין ירון, כי אם התנאים האפידמיולוגיים יכפו זאת, יש לקיים אותו במהלך חגי תשרי. הוא רמז כי אסור שאורכו יעלה על חודש ימים.

1 צפייה בגלריה
נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון כנס אלי הורביץ יוני 2021
נגיד בנק ישראל פרופ' אמיר ירון כנס אלי הורביץ יוני 2021
נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון
(צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה)

ירון שב והדגיש כי למרות שסביבת האינפלציה בעולם עלתה, המשק הישראלי אינו נמצא בסיכון של התפרצות אינפלציונית והלכה למעשה שיעור האינפלציה השנתית בכלכלת ישראל עומד עתה על 1.7% - אפילו לא באמצע יעד יציבות המחירים שקבעה הממשלה (2%). הוא גם ציין כי בעיניו, רוב הכוחות האינפלציוניים השוררים כעת בכלכלה העולמית הם זמניים ולא קבועים.
ירון גם אמר שבנק ישראל אינו מוגבל על ידי תוכנית רכישת המט"ח בשווי 30 מיליארד דולר עליו הודיע בתחילת השנה, ואשר כמעט הגיעה לסיומה. "ההתערבות הייתה צעד מיוחד תחת נסיבות מיוחדות, שנעשה כדי להעלות את הוודאות בתקופה מאוד לא ודאית, שבה האבטלה הייתה דו ספרתית. כפי שאמרתי בעבר, איננו מוגבלים על ידי אותם 30 מיליארד דולר", הוא אמר.