סגור

רן גוראון מונה לתפקיד מנכ"ל בזק ויחליף את דודו מזרחי

היו"ר גיל שרון הודיע על המינוי לאחר אישור הדירקטוריון. גוראון מכהן כיום כמנכ"ל החברות פלאפון, yes ובזק בינלאומי, ומשמש בתפקידי ניהול בכירים בקבוצת בזק מאז שנת 2006. מזרחי הודיע באפריל על פרישה בעקבות חילוקי דעות עם הדירקטוריון

יו"ר קבוצת בזק, גיל שרון, הודיע היום (ה') על מינויו של רן גוראון, המכהן כיום כמנכ"ל שלוש החברות פלאפון, yes ובזק בינלאומי, לתפקיד מנכ"ל בזק. זאת לאחר שדירקטוריון החברה אישר את המינוי.
גוראון יחליף את מנכ"ל בזק היוצא, דודו מזרחי, שהודיע לאחרונה על פרישתו מהחברה וייכנס לתפקיד במהלך חודש יוני.
רן גוראון, 53, נשוי למיכל ואב לשתי בנות. בעל ניסיון של כ-25 שנה בשוק התקשורת. החל את דרכו כמנהל שיווק ומשם עבר לקבוצת בזק, בה הוא נמצא החל משנת 2006 ושימש בין היתר בתפקיד משנה למנכ"ל וסמנכ"ל השיווק של החברה. בשש השנים האחרונות, תחת ניהול של רן, פלאפון שיקפה צמיחה מתמדת במספר המנויים וחברת yes עברה לתזרים חיובי.
במהלך שלושת השנים האחרונות רן הוביל תהליך התייעלות בחברות הבנות שהגיע להיקף של 400 מיליון שקל. גוראון גם הכין את פלאפון לביטול ההפרדה בין תשתית לספק ומיקד את פעילותה בתחום העסקי. הוא הוביל את איחוד החברות הבנות אשר כשל בעקבות התנגדות ועד העובדים של חברת אלפא, כאשר הצליח לבלום את האיחוד בין בזק בינלאומי לחברת yes.
במהלך הסכסוך, הוועד מימש עיצומים חריפים, ביניהם עיכוב ההשקה על האייפון החדש, ושיבוש שירות הלקוחות והתמיכה הטכנית של החברה. בעקבות פעולות אלו, גוראון הכריז על השבתת מגן בחברה, צעד שנחשב לקיצוני, ואף הגיש תביעת דיבה אישית נגד חלק מהעובדים בעקבות פרסומים אישיים נגדו.

2 צפייה בגלריה
רן גוראון מנכ"ל פלאפון  yes בזק בינלאומי כנס תחזיות
רן גוראון מנכ"ל פלאפון  yes בזק בינלאומי כנס תחזיות
רן גוראון, מנכ"ל שלוש החברות פלאפון, yes ובזק בינלאומי
(צילום: אוראל כהן)
למזרחי היו חילוקי דעות עם חברי הדירקטוריון, וביקורת על ההתנהלות הניהולית של הדירקטוריון. הביקורת הובילה ליחסים רעועים בינו לבין הדירקטוריון ובראשו גיל שרון, וייתכן שאלה היו אחד הגורמים לעזיבתו. לעומת זאת, רן גוראון מוערך מאוד על ידי הדירקטוריון ושרון בפרט. בעקבות בחירתו למנכ"ל, ייתכן שהמשנה למנכ"ל דגנית קרמר תמונה במקומו.
בעקבות המינוי מסר שרון, "רן מנהל בהצלחה את פעילות החברות הבנות בקבוצה כבר כ-6 שנים, ועתה הוא חוזר לבזק קווי כדי להוביל את החברה לאתגרים המשמעותיים העומדים לפניה בשנים הקרובות. רן הוא מנהל בעל רקורד הצלחות מרשים, ובעל היכרות עמוקה וארוכת שנים עם קבוצת בזק. בתפקידו הקודם רן התמודד עם אתגר חסר תקדים שכולל ניהול של שלוש חברות במקביל, בשוק מאוד תחרותי, והוביל להישגים עסקיים מצוינים בחברות הבנות. אני משוכנע שרן ימשיך את מגמת הצמיחה שדודו הוביל ויצעיד את בזק לעוד שיאים והצלחות".

2 צפייה בגלריה
דודו מזרחי מנכ"ל בזק ועידת TECH TLV
דודו מזרחי מנכ"ל בזק ועידת TECH TLV
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק האחרון
(צילום: יונתן בלום)
עוד הוסיף שרון כי "דודו מותיר אחריו חברה מעולה המציגה תוצאות מצויינות. אני מודה לו על תקופת העבודה המשותפת, ומאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית".
גוראון מסר בעקבות המינוי כי "אחרי שש שנים מאתגרות ומוצלחות בחברות הבנות, אני חוזר לבזק בשמחה רבה ובהתרגשות לקראת האתגרים העומדים לפנינו. בשנים האחרונות בזק המשיכה לפרוץ קדימה, ותחת הנהלה מצויינת השיקה את הסיבים האופטיים וחוללה מהפיכה של ממש במדינת ישראל. לפנינו משימות אדירות ואני גאה להוביל אותן יחד עם העובדים המצויינים של בזק".