סגור

מבקר המדינה החליט לבטל את החקירה שלו בעניין אסון הר מירון

ההחלטה התקבלה רק חודש לאחר הקמת ועדת החקירה ולאחר פגישה אתמול של בכירי משרד המבקר עם חברי ועדת נאור. המבקר הסביר שהגיע למסקנה שהוועדה בראשות נשיאת ביהמ"ש העליון, תבדוק את כל הנושאים שהתכוון לחקור

מבקר המדינה מתניהו אנגלמן החליט לוותר על החקירה שלו בענייו אסון הר מירון. זאת, לאחר שהגיע למסקנה שתחומי החקירה של ועדת החקירה בראשות נשיאת בית המשפט העליון לשעבר מרים נאור מכסה את כל תחומי החקירה בה החל.
ימים ספורים לאחר אסון מירון, כינס אנגלמן מסיבת עיתונאים והודיע שיחקור את אסון הר מירון על כל היבטיו. המבקר גם הודיע כי בניגוד למנהגו הרגיל, לא להטיל אחריות אישית, בנושא מירון "ככל שיעלו היבטים של אחריות אישית הדבר יבוא לידי ביטוי באופן חד משמעי, תוך התייחסות פרטנית. ככל שיעלה חשש לעברות על החוק הפלילי, העניין יועבר ליועץ המשפטי לממשלה". אנגלמן אמר עם זאת "אם תוקם ועדת חקירה ממלכתית בנושא, אבחן את הרלוונטיות של המשך ביקורת המדינה והערך המוסף לפעילותה במקביל לפעילות הוועדה".
1 צפייה בגלריה
מתניהו אנגלמן מבקר המדינה 3.5.21
מתניהו אנגלמן מבקר המדינה 3.5.21
מתניהו אנגלמן מבקר המדינה
(אלכס קולמויסקי)
למרות זאת עבר חודש מאז החליטה הממשלה על הקמת ועדת החקירה ועד שהודיע אתמול אנגלמן על הפסקת החקירה שלו. אנגלמן וצוותו נפגשו אמש (שלישי) עם חברי ועדת נאור. בפגישה השתתפו מטעם משרד מבקר המדינה גם מנהל החטיבה לביקורת משרדי ממשלה, יובל חיו, מנהלת החטיבה לחברה ורווחה ליאורה שמעוני, היועץ המשפטי עו"ד יואל הדר ומנהל אגף הביקורת עוז ברקו.
ממשרד המבקר נמסר כי "מבקר המדינה וצוותו הציגו בפני הוועדה את מתודולוגית הביקורת בה נקט המשרד בנושא אסון הר מירון עד כה וקיימו שיח מקצועי למול הוועדה. בהתחשב בהיבטים הרחבים הנבדקים על ידי הוועדה, הכוללים את כלל ההיבטים שצפויים היו להיבדק על ידי משרד מבקר המדינה, החליט המבקר אנגלמן להשהות את עבודת ביקורת המדינה בנושא ולאפשר לוועדה לבחון את הנושא באופן בלעדי".
מבקר המדינה מתניהו אנגלמן אמר: "מדובר באסון בו נהרגו 45 אנשים ושהיה יכול להימנע. יש לבדוק את המקרה לעומקו למען המשפחות שאיבדו את יקיריהן ועל מנת שמקרים מסוג זה לא ישנו בעתיד. עם הקמת הוועדה ולאחר הפגישה עם חבריה, החלטתי לסכום את עבודת הביקורת ולאפשר לוועדה לבצע את תפקידה באופן מיטבי ובלעדי".