סגור
ארגוני המחאה נרתמו למאמץ המלחמתי
(צילום: אוראל כהן)

"מה שעובד כאן זה האזרחים": ארגוני המחאה נרתמים למאמץ המלחמתי

מקסדות ואפודים קרמיים ועד לסיוע פסיכולוגי - בגני התערוכה הקימו ארגוני המחאה מטה ייעודי שנועד לסייע לאנשי כוחות הביטחון. "החמ"ל האזרחי שהקמנו הוא חיבור של גופים רבים והוא נותן מענה לצרכים בשטח", אומרת עינת גז, מייסדת ומנכ"לית פפאיה גלובל

ערימות של ציוד, מתנדבים מתרוצצים, אנשי הייטק צמודים לטלפונים, שיח תמידי ברקע, כוסות קפה ריקות - ביומיום ניתן לחשוב שמדובר אולי באירוע חברה של אחת מחברות ההייטק הגדולות במשק, אבל הפעילות בגני התערוכה היא הדבר הרחוק ביותר שיש מזה.
כלכליסט חבר למתנדבי אחים לנשק, מטה ההייטק ובונות אלטרנטיבה, שפועלים ממטה ייעודי שהוקם בסמוך לגני התערוכה בתל אביב כדי לנסות ולסייע לאנשי כוחות הביטחון בכל הגזרות. את העמדות מאיישים עובדים בחברות הייטק, מתנדבים ממד"א, פסיכולוגים שבאו כדי לסייע ועוד.
במבנה הסמוך שוכן חמ"ל הנעדרים, אליו אסור להיכנס. לדברי עינת גז, מנכ"לית ומייסדת שותפה בפפאיה גלובל: "החמ"ל האזרחי שהקמנו הוא חיבור של גופים רבים והוא נותן מענה לצרכים בשטח". החמ"ל מטפל בפעילותם של מעל 15 אלף מתנדבים ברחבי הארץ. לדברי נועם ברדין, מנכ"ל Waze לשעבר שהגיע לישראל במיוחד כדי להתנדב: "חיילים זקוקים לאפודים קרמיים, לקסדות, ומה שעובד כאן זה האזרחים. פסים לוגיסטיים של אנשי הייטק, תורמים ואנשים פרטיים".