סגור
חברת תעופה יונייטד איירליינס בואינג 737 נמל תעופה סן פרנסיסקו
יונייטד איירליינס. מטוס של החברה שהיה בדרך לת"א חזר לנחיתה בסן פרנסיסקו עם פתיחת המתקפה (צילום: גטי )

בעקבות מתקפת חמאס: חברות תעופה מובילות ביטלו טיסות לישראל

בין החברות שהודיעו על השעיה או צמצום פעילותן בארץ בעקבות המצב: בריטיש איירוייז, וירג'ין אטלנטיק, סוויס, לופטהנזה, איבריה ויונייטד איירליינס. מספר טיסות שהיו בדרכן לישראל עם פתיחת המתקפה, חזרו בחזרה למקום מוצאן

בעקבות האירועים הקשים בישראל, חברות תעופה גלובליות הודיעו היום על השעיה או צמצום של פעילותן. עם החברות הללו נמנות בריטיש איירווייז, וירג'ין אטלנטיק, סוויס, לופטהנזה, איבריה ויונייטד איירליינס.
אתר חדשות התעופה PYOK דיווח כי מטוס של חברת יונייטד איירליינס האמריקאית שהיה בדרכו לתל אביב, חזר לנחיתה בסן פרנסיסקו עם פתיחת המתקפה. טיסת יונייטד 954 מסן פרנסיסקו אמורה היתה לנחות בתל אביב היום, אך מטוס הבואינג 777 שינה את מסלולו באופן פתאומי בעודו מעל גרינלנד, והחל לחזור לארה"ב. בעקבות זאת, הנוסעים נחתו בשדה ממנו יצאו, 14 שעות לאחר ההמראה. במקביל, שתי טיסות אחרות של יונייטד, שיצאו מניוארק ומוושינגטון, צפויות היו להגיע לישראל כמתוכנן. טיסות של חברות התעופה דלתא ואמריקן איירליינס, צפויות היו גם כן להגיע לתל אביב מניו יורק כמתוכנן.
חברת הדגל הגרמנית לופטהנזה ביטלה שלוש טיסות מתוכננות לתל אביב, מפרנקפורט וממינכן. החברה מסרה בהודעה רשמית כי היא "עוקבת אחר המצב הביטחוני הדינמי מאוד בתל אביב ונמצאת בקשר הדוק עם הרשויות". עוד ציינה כי "ביטחון הנוסעים ואנשי הצוות נמצא בעדיפות העליונה של החברה".
מקורות רשמיים בנמלי התעופה לרנקה ופאפוס בקפריסין דיווחו על ארבע טיסות שאמורות היו להגיע היום לישראל ונחתו במקום זאת בקפריסין. לא נמסרו שמותיהן של חברות התעופה.
בתוך כך, משרד החוץ האמריקאי פרסם אזהרת מסע דחופה והורה לאזרחים אמריקאים "לנקוט את הצעדים הנחוצים" למען שמירה על ביטחונם.