סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

מנצחים את השגרה השוחקת: סייברארק מקצרת את הישיבות

בחברת אבטחת הזהויות מבקשים מהעובדים לא לנהל פגישות ארוכות – כדי להפחית עומסים. עוד בתוכנית הבריאות: בדיקות תקופתיות, שקילות, תפריטים בריאים ואימוני ספורט מותאמים

נוסדה: 1999
מס׳ עובדים: 2,000 (מתוכם 700 בישראל)
מס׳ סניפים/מרכזים: 2 מרכזי פיתוח בארץ ו-16 סניפים ברחבי העולם.

כמו רבים אחרים, גם ל׳, עובדת חברת סייברארק, הרגישה שתקופת סגרי הקורונה פוגעת בבריאותה הגופנית. עם תחושה שהזניחה את עצמה לאורך חודשים, היא הגיעה לבדיקות משקל ואחוזי שומן שנערכו במקום עבודתה, שם קיבלה את קריאת ההשכמה שהייתה זקוקה לה. בעקבות התוצאות היא חוללה מהפך באורח חייה, החלה להתאמן בקביעות ועברה לתפריט בריא הרבה יותר. התוצאות הגיעו כבר בבדיקה הבאה. ל׳ גילתה שהורידה 11 קילוגרם ממשקלה, בדיקות הדם שלה הראו שיפור ניכר והתחושה העצמית שלה השתפרה בהתאם.
״בתפיסת העולם שלנו, אורח חיים בריא מתחבר לערך של אכפתיות. להיות שם בשביל האנשים הכי חשובים לנו״, מסבירה זהר תדמור-אילת, מנהלת משאבי האנושי של סייברארק. ״האושר והבריאות הגופנית והנפשית של העובדים חשובים מאוד, וכדי להבטיח שיהיו ברמה גבוהה אנחנו מקיימים פעילויות שונות. אחת מהן היא באמת הבדיקות, שקיימות אצלנו כבר שנים, ומאפשרות לעובדים לקבל תמונת מצב איכותית על עצמם״.
3 צפייה בגלריה
זהר תדמור-אילת, סמנכ"לית משאבי אנוש
זהר תדמור-אילת, סמנכ"לית משאבי אנוש
זהר תדמור-אילת, סמנכ"לית משאבי אנוש
(צילום:איילה ברק)
שלטים על המעליות
הפעילות הבריאותית של סייברארק נחלקת למספר תחומים. בכל הקשור לבריאות הפיזית, מפעילה החברה חדר כושר מרווח, בו מתקיימים גם אימוני יוגה, היט, פילטיס ועוד. תוכניות האימונים גמישות ומותאמות לסוג הפעילות והזמינות של כל עובד. המעוניינים במסגרת תחרותית יותר, יכולים להצטרף לאחת מהקבוצות הייצוגיות של החברה בכדורגל, כדורסל וריצה. על המעליות ברחבי החברה מופיעים שלטים, שמעודדים את העובדים לוותר עליהן לטובת שימוש במדרגות.
3 צפייה בגלריה
המעליות של סייברארק
המעליות של סייברארק
המעליות של סייברארק
(צילום:סייברארק)
בתחום איזון בית-עבודה, נקבע שפגישות לא יכולות להתארך מעבר ל-55 דקות, עם זמן מנוחה קבוע בין פגישה לפגישה שמאפשר לעובדים להתרענן ולהפחית עומסים.
בתחום התזונה, מאפשרת החברה לעובדים – בנוסף לשקילות ומדידות אחוזי שומן – גם הצעה לתפריט דל שומן עבור המעוניינים בכך. הייעוץ נעשה בפרטיות מלאה ופרטי מידע אישי אינם עוברים לחברה. אף על פי כן, בחברה לא הסירו לחלוטין מאכלים ומשקאות ממותקים מהמטבחים. ״חלק מהעובדים עדיין זקוקים להם לפעמים, ואנחנו לא מאמינים בגמילה בכוח״, מסביר תדמור-אילת. ״אבל ככל שחלף הזמן, פחות ופחות אנשים בוחרים בהם. רובם עברו לפירות, ירקות, גרנולה ואלטרנטיבות בריאות אחרות״. אפילו באירועים, מספרים בחברה, ניכרת העדפה ברורה לאופציות בריאות יותר, כמו לביבות וסופגניות אפויות בחנוכה.
מעטפת הבריאות הנפשית בסייברארק, מתחילה בהסברה. בחברה טורחים להביא הרצאות בנושא. לדברי תדמור-אילת, מדובר במסר של גיוון והכלה למצוקות וטראומות נפשיות שמתעוררות בחייהם של עובדי החברה. אם מצוקה שכזו מתעוררת, מציעה החברה טיפול נפשי ממומן בדיסקרטיות.
3 צפייה בגלריה
גילי שריר הג'ודוקאית
גילי שריר הג'ודוקאית
גילי שריר הג'ודוקאית
(צילום:משפחת שריר )
לאחרונה לקחה על עצמה סייברארק מחויבות לסייע לספורטאים האולימפיים של ישראל. חודשים ספורים לפני האולימפיאדה בטוקיו, החלה החברה להעניק חסות לג׳ודוקאית הצעירה, גילי שריר. אחרי הפסד כואב בתחרות האישית באולימפיאדה, הייתה שריר לאחת מכוכבות התחרות הקבוצתית, כשניצחה בקרבות מכריעים יריבות פייבוריטיות ממדינות כמו איטליה, וסייעה לנבחרת להשיג מדליית ארד היסטורית. לאחר שחזרה לישראל, הרצתה שריר בפני העובדים על החשיבות של פעילות גופנית. בחברה מקווים שסיפורי הצלחה כאלה, יעניקו לעובדים השראה נוספת לצאת ולעסוק בספורט בעצמם.
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.