סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

תחרות חיובית – העובדים שמושכים את חבריהם לעשות כושר

הכשרה חברה לביטוח הצליחה לשפר את בריאות העובדים ויצרה שינוי אמיתי עבורם: תזונה נכונה, פעילות גופנית שגרמה להם להפחית 20 ק״ג ממשקלם והרצאות לכל המשפחה

הוקמה: 1972
מס׳ עובדים: 500
מס׳ מרכזים/סניפים: חולון (הנהלה ראשית ומחוז מרכז) וחיפה (מחוז צפון)
א', עובד הכשרה חברה לביטוח, החל להשתמש במדרגות הבניין שבו הוא עובד כדי לעלות למשרד בכל יום. כעבור זמן מה, חש ברע והלך להיבדק אצל רופא המשפחה שלו, שהפנה אותו לבדיקות נוספות. בסופו של דבר נאלץ א' לעבור צנתור.
לאחר מספר שבועות, אחרי שחזר לעבוד, הוא ניגש למנהלי החברה והודה להם. לדברי הרופא שטיפל בו, המעבר שלו משימוש במעלית לטיפוס במדרגות האיץ את הגילוי של בעיה שהייתה קיימת – והכל הודות לעידוד של החברה את העובדים לעבור לאורח חיים בריא.
מעטפת של אימוני כושר
״נוצר שילוב בין שני גורמים שתרם לפריחה של החזון הזה בחברה״, מסבירה מנהלת השיווק ודוברת החברה, הילה פלדמן גרא, ״מצד אחד המודעות לבריאות עלתה בכל העולם, ומנגד המוטיבציה של המנכ"ל, שמעון מירון, שמנסה לקדם את בריאות העובדים כבר כמה שנים., אפילו הפכנו את חדרי המדרגות לסוג של חדר כושר, כדי לעודד אנשים לעלות במדרגות במקום במעלית – יש לנו עשר קומות בבניין".
2 צפייה בגלריה
סמנכ״לית משאבי האנוש בהכשרה חברה לביטוח, יבה מרקוביץ׳
סמנכ״לית משאבי האנוש בהכשרה חברה לביטוח, יבה מרקוביץ׳
סמנכ״לית משאבי האנוש בהכשרה חברה לביטוח, יבה מרקוביץ׳
(באדיבות הכשרה חברה לביטוח בע"מ)
סמנכ"לית משאבי האנוש בהכשרה חברה לביטוח , יבה מרקוביץ: ״העובדים נשארים הרבה יותר שעות במשרד, ולכן מתחדד הצורך למצוא איזון בית-עבודה נכון ולהשקיע בעובדים״, אומרת מרקוביץ׳. ההשקעה הזו באה לידי ביטוי במעטפת עשירה של אימוני כושר לגברים ולנשים (70% מכוח האדם) – חלקם בנפרד וחלקם יחד.
מכונות שייקים נרכשו עבור כל קומה בבניין, לצד מעבר לתה ירוק וסוכר חום במטבחונים. אירוע מיוחד שזכה למחמאות רבות מהעובדים, היה סבב של הרצאות ובדיקות לרגל חודש המודעות לסרטן השד.
הרוח התחרותית מובילה לירידה במשקל
ויש גם תחרות בריאות בין העובדים שנעשית באמצעות אפליקציית ספירת הצעדים Rumble. העובדים מקבלים צמידים שמחוברים לאפליקציה, וכך אפשר לבחון בזמן אמת מה הסטטוס היומי שלהם ואת הדירוג בהשוואה לעובדים אחרים, לצוות ולמחלקות אחרות.
כך נוצרת תחרות חיובית בתוך הארגון, כשעובדים מושכים את חבריהם, וזוכים בפרסים. חלק מהעובדים רשמו ירידות דרמטיות של 20 קילוגרם ממשקלם ואף יותר.
סדנאות לשחרור מתחים ומרצים ממגוון תחומים
לצד הבריאות הפיזית, בחברה לא זונחים גם את התחום הנפשי. סדנת צחוק מסייעת לעובדים לשחרר מתחים, הרצאה על אינטליגנציה רגשית מסייעת להסתכל על תחומים שונים בחיים בצורה חיובית יותר. מסורת ״שלישי בסלון״ מביאה לחברה מרצים מתחומים שונים בהרצאות לכל הגילים שמשודרות בזום, כך שגם משפחות העובדים יכולות לצפות.
2 צפייה בגלריה
פעילות לעובדי הכשרה חברה לביטוח
פעילות לעובדי הכשרה חברה לביטוח
פעילות גופנית לעובדי הכשרה חברה לביטוח
(באדיבות הכשרה חברה לביטוח בע"מ)
לדברי מרקוביץ׳, מכלול הפעולות הביאו עובדים שלא עשו כושר בכלל, להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית – עד שהפכה לדרך חיים עבורם. ״הפעילויות האלה יוצרות אחווה של ממש בין העובדים שיוצאים מהשגרה. קיבלנו המון תגובות נלהבות מהעובדים על תחרות הצעדים. אני בעצמי לא מהאנשים שרצים, וכשהייתי בחו"ל ארבעה ימים עליתי מ-5,000 צעדים בממוצע ביום ל-20 אלף, ופתאום קיבלתי מתנה שווה. בזכות זה והרבה פידבקים חיוביים מהסביבה, להיות בריאים הפך לכיף ממש".
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.