סגור

ניגודי העניינים של לפיד: חברת הסייבר אקטיבפנס, yes וצביקה לימון מקרן מאגמה

בנו של לפיד עובד בחברת אקטיבפנס, שמציעה פתרונות לניטור פעילויות זדוניות באינטרנט. כמו כן הוא בקשרי חברות עם משקיע ההון סיכון דני טוקטלי. עוד מוזכרות בהסדר ניגוד העניינים: אמו הסופרת שולמית ואשתו ליהיא. לגבי yes, צוין שליהיא נמצאת במו"מ עם חברת הלוויין לעיבוד אחד מספריה לסדרת טלוויזיה

ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד יהיה מנוע מלטפל בנושאים הקשורים לחברת הסייבר אקטיבפנס (ActiveFence), לחברת שידורי הלוויין yes וכן לאנשי העסקים דני טוקטלי וצביקה לימון. כך עולה מהסדר ניגוד העניינים המעודכן של לפיד שפרסם משרד המשפטים.

על פי ההסדר, בנו של לפיד עובד בחברת אקטיבפנס, שמציעה פתרונות לניטור פעילויות זדוניות באינטרנט. עד כה גייסה החברה 100 מיליון דולר, כאשר עם משקיעיה נמנות קרן גרוב ונצ'רס של דב מורן וקרן Partners Venture Norwest. מייסדי החברה הם המנכ"ל נועם שוורץ, הנשיא אייל דייקן, סמנכ"ל הטכנולוגיות יפתח אור וסמנכ"ל המוצר אלון פורת.
2 צפייה בגלריה
שר החוץ יאיר לפיד מנאומו הערב בכנס המכון למדיניות נגד טרור באוניברסיטת רייכמן
שר החוץ יאיר לפיד מנאומו הערב בכנס המכון למדיניות נגד טרור באוניברסיטת רייכמן
שר החוץ יאיר לפיד
(צילום: רונן טופלברג)
החברה אינה עובדת כיום מול משרד החוץ, אולם על פי ההסדר עשויה בעתיד להיות נגיעה למשרד לתחום ההייטק. על כן נקבע שככל שיתעורר נושא הקשור או משפיע על החברה, הן בתפקידו של לפיד כשר חוץ והן כראש ממשלה, עליו להימנע ממעורבות בו.
מנהלים בקרן ההון סיכון מאגמה
לפיד הצהיר בנוסף על קשרי חברות קרובים עם משקיעי ההון סיכון דני טוקטלי וצביקה לימון, שהוא ממנהלי קרן ההון סיכון מאגמה. על פי ההסדר, ככל הידוע ללפיד, לעסקיהם של השניים אין נגיעה ישירה לפעילות משרד החוץ. עם זאת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט קבע כי על לפיד להימנע מלטפל בכל עניין הנוגע לחבריו ולעסקיהם ככל שיתעורר כזה.
2 צפייה בגלריה
ליהיא לפיד גילת בנט השבעת הממשלה פוטו
ליהיא לפיד גילת בנט השבעת הממשלה פוטו
מימין: ליהיא לפיד וגילת בנט בעת השבעת ממשלת השינוי
(צילום: אלכס קולומויסקי)
הסדר ניגוד העניינים גם נוגע לעיסוקן כסופרות של אמו של לפיד שולמית לפיד ואשתו ליהיא לפיד. על פי ההסדר, על לפיד כשר חוץ, ולימים כראש ממשלה, יהיה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה אם יתעוררו נושאים שעליו לטפל בהם הנוגעים לשוק הספרות. בנוסף, ולאור הצהרתו של לפיד כי אשתו ליהיא נמצאת במו"מ עם חברת yes לעיבוד של אחד מספריה לסדרת טלוויזיה, נקבע שעליו להימנע מכל עיסוק הקשור לחברת הלוויין.
עוד מוזכר בהסדר כי אחותו של לפיד, ד"ר מירב רוט, היא ראש התוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב. נקבע כי על לפיד להימנע מכל עניין אשר נוגע לעיסוק של אחותו או לפקולטה שבה היא עובדת.