סגור

אלפי מתמחים הודיעו על התפטרות: "יום עצוב"

אחרי כישלון המגעים בין ארגון המתמחים לבין שר הבריאות ניצן הורוביץ בנוגע לקיצור התורנויות, ולאחר חתימתה של שרת הכלכלה ברביבאי על ההיתר החדש, הודיעו המתמחים על התפטרותם: "היום נפל דבר במדינת ישראל. זה יום שבו אנחנו נאלצים בכאב לעשות צעד דרסטי ולהגיש מכתבי פיטורים של יותר מ-2,500 מתמחים"

שעות לאחר שפורסם כי המגעים בין המתמחים לבין שר הבריאות ניצן הורוביץ בנוגע לקיצור התורנויות הגיעו למבוי סתום והראשונים אף התאכזבו מכך שהשר לא נפגש איתם - קיימו בצהריים (יום חמישי) נציגי ארגון המתמחים "מרשם" הצהרה לתקשורת, שבה הודיעו על מסירת מכתב ההתפטרות שעליו חתומים יותר מ-2,500 מתמחים.
ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון "מרשם", נשאה דברים בשם המתמחים והודיעה על התפטרותם.
"התכנסנו כאן ליום עצוב מאוד. יום שבו נפל דבר במדינת ישראל, שבו אנחנו נאלצים בכאב לעשות צעד דרסטי, קיצוני ודרמטי ולהגיש מכתבי פיטורים של יותר מ-2,500 מתמחים".

2 צפייה בגלריה
הפגנת המתמחים 7.10.21
הפגנת המתמחים 7.10.21
הפגנת המתמחים 7.10.21
(צילום: מוטי קמחי)

ד"ר ביטון הקריאה את תוכן מכתב ההתפטרות: "לכבוד ח"כ ניצן הורוביץ, שר הבריאות, שלום רב הריני להודיעך על התפטרותנו כרופאות ורופאים, מומחים, וסטאז'רים. התפטרותנו זו מוגשת לך, שר הבריאות, בלב כבד ובלית ברירה עקב תורנויות של 26 שעות עבודה רצופה. ללא שינה או מנוחה אין ביכולתנו לבצע פעולות רפואיות או לקבל החלטות הרות גורל על חייהם של מטופליםם שתלויים בנו. במתכונת העסקה זו איננו יכולים להעניק את השירות הטוב ביותר שלו הם נזקקים ומגיע להם, כמצופה מאיתנו - רופאות ורופאים. ההעסקה הזו פוגעת גם בבריאותנו האישית ובחיי משפחותינו".
"דבקת במהלך קטנטן במקום באפשרות להביא הישג אמיתי"
"כבוד השר", המשיכה ד"ר ביטון, "המחשבה שלנו הייתה ועודנה שהחובה להעניק טיפול רפואי בסיסי איננה אינטרס אישי שלנו, אלא בעיקר אינטרס של ממשלת ישראל. תקוותנו הייתה ועודנה כי ממשלת ישראל ואתה תביאו בשורה משמעותית לכל הרופאות ורואים באמעות תוכנית מסודרת".
"בצער גילינו כי מדובר בצעד קטן", המשיכה יו"ר "מרשם", "ואין הפנמה למצב הקשה שלנו במחלקות. הפרת את ההבטחות שלך לקיצור על כלל המתמחים ללא יוצא כלל ודבקת במהלך קטנטן במקום באפשרות להביא הישג אמיתי. מכתבנו זה נשלח בלאת בלית לאחר שמאמצינו לא הועילו. לכן אנו, החתומים מטה, כל אחד ואחת באופן אישי ובכאב לב, הגענו למסקנה כי איננו מסוגלים להמשיך".
2 צפייה בגלריה
 המתמחים ד"ר ריי ביטון בהצהרה לתקשורת
 המתמחים ד"ר ריי ביטון בהצהרה לתקשורת
ד"ר ריי ביטון בהצהרה לתקשורת
(צילום: מוטי קמחי)
עוד אמרה ד"ר ביטון: "אני פונה אליך, שר הבריאות. יש לך כוח לעצור אותנו ממהלך זה. אני וחבריי שעמי כאן שבורי לב, משאירים את החולים שלנו עכשיו לבד במחלקות. מהמקום הכי אמיתי, הכי דואג והכי כן שיכול להיות, אני רוצה לקוות שאתה - עם ממשלת ישראל והציבור שתומכים בנו - תובילו לשינוי שמגיע לנו ולהם ובצער רב מגישים 2,500 מכתבי פיטורים".