סגור

נדחתה תביעת דיבה במיליון שקל נגד כלכליסט: "הנתבעים ביצעו את עבודתם העיתונאית"

התביעה שהגישו ראש לשכת עורכי הדין בצפון לשעבר ומנכ"ל המחוז עסקה בפרסומים מ-2019 של הכתבת ענת רואה. התביעה נדחתה בהסכמה והתובעים ציינו בהודעה לבית המשפט כי "אין להם טענות כלפי הנתבעים אשר ביצעו את עבודתם העיתונאית בדיווח אודות התלונה"

בפסק דין שניתן בשבוע שעבר נדחתה בהסכמה וללא צו להוצאות תביעת דיבה בסך מיליון שקל שהוגשה נגד "כלכליסט" והכתבת ענת רואה.
התביעה עסקה בשלושה פרסומים, מה־2.4.19, 4.4.2019 ו־21.5.19 שעניינם תלונה שהוגשה ללשכת עורכי הדין שנה קודם לכן, באפריל 2018, ולא טופלה ע"י מוסדות הלשכה. את התביעה הגישו יו"ר מחוז צפון בלשכה לשעבר, עו"ד חאלד חוסני זועבי, ומנכ"ל מחוז הצפון עו"ד פארוק עומרי.
בשבוע שעבר החלו דיוני ההוכחות בתביעה, ובמהלכם נחקרו בחקירות נגדיות התובעים עצמם ועדים מטעמם. לאחר הדיון הוגשה בקשה מטעם העיתון לצירוף ראיות, בעקבות נושאים שעלו במהלך החקירה הנגדית.
1 צפייה בגלריה
אילוסטרציה פטיש בית משפט
אילוסטרציה פטיש בית משפט
(אילוסטרציה)
(קרדיט: Canva)
מספר ימים לאחר מכן גיבשו הצדדים הודעה משותפת לסיום התביעה, בהתאם להמלצת השופט אמיר לוקשינסקי־גל מבית משפט השלום בפתח תקווה. בין היתר הובהר לגבי צילום של זועבי כי הוא צורף בקשר לתפקידו כיו"ר מחוז ולא בקשר לתלונה וכי לא נקבעו ממצאים בעניינו של עו"ד פארוק במסגרת דו"ח הבדיקה הראשונית של המקרה. בנוסף, התובעים ציינו בהודעה לבית המשפט כי "אין להם טענות כלפי הנתבעים אשר ביצעו את עבודתם העיתונאית בדיווח אודות התלונה".
השופט לוקשינסקי־גל הורה לפיכך על דחיית התביעה. כתוצאה מכך בוטלו יתר דיוני ההוכחות בתיק.
"כלכליסט" יוצג בהליך באמצעות עו"ד עומר אשכר, ממשרד ליבליך מוזר גליק. זועבי ופארוק יוצגו בידי עו"ד אמיר רוזנברג ועו"ד בן סמואל.