סגור

יועמ"שית הכנסת: לפצל מחוק ההסדרים סעיפים במחלוקת

רגע לפני ההצבעה מחר בקריאה ראשונה על חוק ההסדרים, ממליצה שגית אפיק לפצל שורה של סעיפים ובהם הרפורמה בחקלאות, הרגולציה ובנקאות פתוחה

היועצת המשפטית של הכנסת שגית אפיק ממליצה לפצל מחוק ההסדרים שיועלה מחר להצבעה בקריאה ראשונה שורה של סעיפים ובהם הרפורמה בחקלאות, הרגולציה ובנקאות פתוחה. לאחר ההצבעה תדון ועדת הכנסת בפיצול סעיפי החוק בין הוועדות השונות.
נכון לעכשיו מאיימים ח"כים מהעבודה, מרצ ויש עתיד להתנגד לסעיפי החוק. המו"מ עם החקלאים במבוי סתום כמו גם הדיונים על רפורמת הרגולציה. שר האוצר אביגדור ליברמן מתעקש שכל סעיפי החוק יאושרו בקריאה הראשונה.

1 צפייה בגלריה
שר האוצר, אביגדור ליברמן. האם התמ"א תוארך?
שר האוצר, אביגדור ליברמן. האם התמ"א תוארך?
שר האוצר, אביגדור ליברמן
(אבי מועלם)
לגבי הרפורמה בחקלאות קבעה כי "מדובר בסוגיה שנויה במחלוקת בעלת השלכות כבדות משקל על ציבור בעלי הלולים ומגדלי הביצים למאכל. ראוי לאפשר בה דיון ממצה שלא במסגרת סדר הזמנים אלא בהליך חקיקה רגיל".
לגבי הרפורמה ברגולציה קבעה כי "היקפו של השינוי והשלכותיו ארוכות הטווח דורשים דיון יסודי ומעמיק ולא ניתן להשלימו בסד הזמנים של חוק ההסדרים".
לגבי רישוי עסקים קבעה כי "ההסדרים המוצעים לא מספיק מגובשים וקוהרנטים ומעוררים שאלות רבות אפילו ברמת התנהלות מעשית. מומלץ לפצלו מחוק ההסדרים ולחוקקו בהליך חקיקה רגיל". לגבי הבנקאות הפתוחה קבעה כי "תיקון הכולל 70 סעיפים מעורר שאלות מהותיות הנוגעות לפרטיות הלקוחות .ספק אם ניתן לחוקקו במסגרת בד הזמנים של חוק ההסדרים".