סגור

נחשף בכלכליסט
חמישה עצורים בהונאת ענק בינלאומית בהיקף של 120 מיליון שקל

בעקבות תחקיר כלכליסט על פרשת עוקץ בינלאומית עצרה המשטרה הבוקר 5 אנשים החשודים בכך שעקצו שורה של בכירים במשק, בהם דמויות בולטות בענף ההייטק, ההון סיכון, התעשייה ובכירים לשעבר בצבא. בין העצורים בנו של רמטכ"ל לשעבר

שנה וחצי לאחר תחקיר שפורסם בכלכליסט על אודות פרשת הונאה ועוקץ בינלאומית, המשטרה עצרה הבוקר חמישה חשודים שעקצו ב-120 מיליון שקל שורה של אנשי עסקים בכירים במשק, ביניהם דמויות בולטות בענף ההייטק, ההון סיכון, התעשייה ובכירים לשעבר בצבא. שמות החשודים אסורים עדיין בפרסום, אולם ביניהם בנו של רמטכ"ל לשעבר שהיה שותף של החשוד המרכזי בפרשה, יזם שחי בקיסריה שבין העצורים גם בני משפחתו.
החקירה נוהלה באופו סמוי מאז החשיפה בכלכליסט, בעקבות תלונה שהגיש אחד המשקיעים שנעקצו. היא נוהלה על ידי יאח"ה בלהב 433 בשיתוף כונס הנכסים הרשמי, פקיד שומה חקירות ת"א ברשות המסים, הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ובליווי של פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א.
"במהלך החקירה נאספו ראיות לכאורה לביצוען של עבירות הלבנת הון, עבירות מס קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות על חוק מע"מ, עבירות על חוק חדלות פירעון ושיבוש הליכי חקירה", מסרה הבוקר המשטרה.
היום, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו שוטרי יאח"ה על בתיהם של החשודים, עצרו אותם, ביצעו חיפושים ותפסו ממצאים רלוונטים לחקירה.
מחומר החקירה עד כה עולה, כי "החשודים יצרו מצג שווא, אותו הציגו בפני המשקיעים, בדבר טכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך - משנות עולם - כלשונם, המצויה בשלבים מתקדמים של פיתוח ועם פוטנציאל מכירות והשאת רווחים גדולים. באמצעות חברות קש שהקימו החשודים, בארץ ובחו"ל, הם העבירו את כספי המשקיעים לחשבונות בנק שונים, הלבינו אותם ועשו בהם שימוש לצרכיהם הפרטיים".
המשטרה מסרה כי בהתאם לצורכי החקירה יובאו החשודים לביהמ"ש השלום בראשל"צ לדיון בהארכת מעצרם.