סגור

עובדי נמל באיטליה סירבו לטפל בסחורה ישראלית

איגודי עובדים איטלקיים סירבו להעמיס ציוד ביטחוני על אוניה שהיתה צפויה להגיע לישראל; ההסתדרות החליטה בתגובה למנוע טיפול בכלל האוניות שמביאות סחורה איטלקית לארץ; לאחר התערבות משרד התחבורה ושגרירות איטליה בישראל נפתר המשבר

איגודים מקצועיים שפועלים בנמלי הים של נפולי וליבורנו באיטליה סירבו אתמול (ב') להעמיס סחורה ביטחונית שהייתה מיועדת לישראל, בעקבות פעילות צה"ל ברצועת עזה במבצע "שומר החומות". בעקבות זאת, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי הנחה את עובדי הנמלים בישראל שלא לטפל באוניות איטלקיות שעוגנות בנמלי ישראל. הנחייתו של אדרי הובילה את שגרירות ישראל באיטליה לפעול, ונכון להבוקר המשבר נפתר, עובדי הנמל באיטליה טיפלו בספינה, ועובדי הנמל בישראל חזרו לטפל באוניות איטלקיות.
איגוד העובדים האיטלקי שסרב לטפל באוניה הישראלית בליבורנו הוא "L'Unione Sindacale di Base". מהאיגוד האיטלקי נמסר כי "נמל ליבורנו לא יהיה שותף לטבח שמתבצע בעם הפלסטיני". הנמל סרב לטפל באוניה לאחר שאיגוד העובדים קיבל דיווח על הגעתה מארגון זכויות אדם איטלקי בשם "Weapon Watch", שמנטר ייבוא וייצוא נשק ואמצעי לחימה בנמלי אירופה והים התיכון.
"העולם של האיגודים המקצועים, לצערי, נוגע בתחומים פוליטיים במקום לטפל בזכויות עובדים", כך אמר הבוקר לכלכליסט אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות. לפי אדרי, הוא בחר להגיב באופן מידי כדי שהאירוע לא ימשיך להתגלגל ולכן הנחה להימנע מטיפול בכל אוניה שמביאה סחורה מאיטליה. חברות הספנות הפעילו את משרד התחבורה והדבר הוביל בסופו של דבר את שגרירות ישראל באיטליה לפעול ולשחרר את הסחורה הישראלית באיטליה.
1 צפייה בגלריה
נמל חיפה מכולות הפרטה
נמל חיפה מכולות הפרטה
סחורה בנמל חיפה (ארכיון)
(צילום: בלומברג )
למרות שהמשבר הנקודתי מול איטליה נפתר, אדרי סבור שהסיפור הזה עוד לא מאחורינו והוא צופה שאיגודי עובדים נוספים ייצאו בקריאות חרם כנגד ישראל.