סגור

יחד ממשיכים
"להפגיש נוער ערבי עם מודלים שיראו להם שהם מסוגלים לכל"

אורן קניאל, מנכ"ל אפספלייר, תומך במפגשים בלתי אמצעיים של נוער עם מודלים לחיקוי. "מספיק ילד אחד שעשית לו משהו טוב והוא יעביר את זה הלאה"

אורן קניאל, מייסד ומנכ"ל אפספלייר (AppsFlyer), מציע "להפגיש בני נוער ערבים עם מודלים של הצלחה, כאלו שכבר קנו לעצמם מעמד בהייטק, כדי להראות להם שהם גם יכולים להצליח". לדברי קניאל, "אתה לא צריך לגעת בכל האוכלוסייה הערבית, מספיק ילד אחד שנגעת בו ועשית לו משהו טוב, הוא יעביר את זה לאחרים. ההשפעה של זה היא אדירה. זה אקספוננציאלי, כמו הקורונה, אבל הפוך, בכיוון טוב".
קניאל הוסיף כי "אני אפעל לקירוב האוכלוסיות ואני מקווה שעוד חברות בתעשייה יפעלו לשם כך, כי זה כן הזמן לעשות. אף אחד לא יכול לשנות את העולם לבד. נשב השבוע כדי לראות מה אפשר לעשות באופן יותר מיידי כדי לקרב את האוכלוסיות זו לזו. המטרה בסופו של דבר היא קירוב וחיבור בין תלמידים. התהליכים האלה של השיקום הם מאוד איטיים. ההחלטה לתגבר פעילות לטובת דו־קיום נראית לי טריוויאלית, כי הנזק שנגרם ליחסים הוא גדול ויהיה קשה לשקם אותו".
קניאל מוסיף כי הוא לא חושש שאמירות כאלו ימקמו אותו באחד המתרסים של המפה הפוליטית. "מבחינתי זה המסר הכי א־פוליטי שיכול להיות. יש מי שחוששים לנקוט עמדה כזאת מחשש לזיהוי עם צד פוליטי. אבל אני לא מכיר פטנטים אחרים חוץ מדו־קיום. הקול השפוי צריך להישמע. 20% מהאוכלוסיה הם ערבים. זה לא משהו שעומד להשתנות. אם יש חוסר סימטריה באירועים, זה לא רלבנטי. הצד החזק צריך להיות בעל האחריות. לכל האירועים צריך להתייחס באותה מידה של חומרה".
1 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 28.1.21 אורן קניאל מנכ"ל אפספלייר
מוסף שבועי 28.1.21 אורן קניאל מנכ"ל אפספלייר
מוסף שבועי 28.1.21 אורן קניאל מנכ"ל אפספלייר
(צילום: תומי הרפז)
בפוסט בפייסבוק כתב קניאל כי "היממה האחרונה השאירה אותי מזועזע. הלב נקרע לראות איך קומץ קיצונים מכל הצדדים מחריב את כל מה שנבנה פה במדינה. בכל משבר יש גם הזדמנות. ולכן אני רוצה להשמיע את קולו של הרוב השפוי. אנחנו הולכים להכפיל ולשלש את הפעילות שלנו בחברה לקידום דו־קיום. ערבים, יהודים, חרדים ומיעוטים. איחוי הקרע ייקח זמן רב, ואנחנו הולכים על דו־קיום בכל הכוח. אחריות זו זכות ולכן בתור מנהיגים זו חובתנו המוסרית. זה לא עניין של ימין או שמאל, מזרחי או אשכנזי, ערבי או יהודי, ואין לזה קשר להבדלי דת, גזע ומין. נשמח לשתף פעולה עם כל אדם וחברה ולממש את האחריות שלנו".