סגור

EPS בבעלות עידן עופר החכירה 11 אניות מכולה ל-MSC

מדובר באוניות שמונעות בגז נוזלי ידידותי לסביבה. החברה השוויצרית חכרה את הספינות ל-18 שנה החל מתחילת 2023, המועד שבו אמורה להסתיים בנייתן במספנת יונדאי


עסקה גדולה לעידן עופר בתחום הספנות. EPS שבבעלותו החכירה 11 אניות מכולה חדשות לחברת הספנות השוויצרית הגדולה MSC. האניות הן בנפח של 15,300 TEU ומונעות בגז נוזלי, מה שמקטין את פליטת הפחמן שלהן ב-30%.
האניות הוזמנו במספנת יונדאי ב-2019. EPS הפועלת מסינגפור, שילמה 130 מיליון דולר עבור כל אחת מהאניות ומאז המחיר זינק ועומד על כ-170 מיליון דולר לספינה.
MCS היא אחת מחברות הספנות הגדולות בעולם שחוכרת אניות ומפעילה אותן.
"עסקת החכירה חיזקה עוד יותר את הקשר בין MSC ל-EPS", מסר מקור בענף הספנות. "יש להם קשר קיים שנמשך עוד מהדור הקודם", צוטט מקור בענף הספנות בעיתון טרייד ווינדס שפרסם את דבר העסקה.
הן עבור EPS ובעיקר עבור MSC זו עסקה ראשונה באניות גז. MCS שמפעילה 700-600 אניות ומחזיקה ב-23 נמלים ברחבי העולם, חכרה את הספינות ל-18 שנה החל מתחילת 2023, המועד שבו אמורה בנייתן להסתיים.
1 צפייה בגלריה
איש העסקים עידן עופר אחד מ בעלי אתלטיקו מדריד
איש העסקים עידן עופר אחד מ בעלי אתלטיקו מדריד
איש העסקים עידן עופר
(צילום: עוז מועלם)
עבור החברה השוויצרית שמצויה בבעלות ג'יאנלואיג'י אפונטה האיטלקי, מדובר באסטרטגיה חדשה של מעבר לאניות גז נוזלי ומעניקה לה יתרון מול חברות מתחרות בקרב על הלקוחות הגדולים. גם צים חכרה בחודשים האחרונים 10 אניות הממונעות בגז נוזלי.
המעבר לאניות הממונעות בגז נוזלי נובע מכך שחברות גלובאליות גדולות כמו איקאה ואמזון ומקפידות על פעילות שילוח מול חברות שמקטינות את זיהום האוויר. בנוסף, ברחבי אירופה וארה"ב נכנסה לתוקף בחודשים האחרונים רגולציה שמקשה על אוניות מזהמות.
EPS תהיה ספקית האוניות הראשונה שביצעה את המהלך לכיוון של אוניות מכולות מונעות בגז נוזלי עוד ב-2018.
עופר מתגורר בלונדון ומחזיק בשליטה בחברות הישראליות כיל, בזן צים ואופיסי.