סגור

נתניהו ימשיך לחפש עריקים עד השבעת הממשלה

בימינה חוששים מהלחצים שמופעלים על הח"כים בסיעה שלא לתמוך בממשלת השינוי; על הכוונת של נתניהו נמצאים עדיין גם עריקים מתקווה חדשה

גם אחרי דבריו של יו"ר ימינה נפתלי בנט הערב, וישיבת הסיעה הדרמטית מוקדם יותר, עדיין קיים שם חשש ממסכת הלחצים שמופעלים על חמשת הח"כים המרכיבים את הסיעה מלבד בנט וח"כ עמיחי שיקלי - שכבר הודיע שיתנגד להקמת ממשלה - ומכך שתוביל אחד מהם להתנגד לממשלת השינוי.
מאחר שהקואליציה החדשה לא תמנה בשלב ראשון 61 חברי כנסת, אלא לכל היותר 57 חברי כנסת - יש עתיד: 17, ימינה: 6 ללא שיקלי, תקווה חדשה: 6, כחול לבן: 8, ישראל ביתנו: 7, העבודה: 7, מרצ: 6 - היא תזדקק לתמיכתם או לכל הפחות להימנעותם בהצבעות של ארבעת הח"כים מרע"מ בראשות מנצור עבאס. ככל שחבר כנסת נוסף, אם מימינה ואם מתקווה חדשה, יחליט להתנגד לממשלה — תידרש תמיכה מבחוץ גם של חברי כנסת מהרשימה המשותפת. על כן המתח סביב הקמתה של ממשלת השינוי ימשיך להיות גבוה עד לרגע ההשבעה והאישור במליאה כשבמקביל רה"מ בנימין נתניהו ואנשיו ילחצו על ח"כים מימינה ותקווה חדשה להסיר תמיכתם.

1 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו ראש הממשלה הצהרה לתקשורת אחרי הצהרה של נפתלי בנט הרכבת ממשלה ממשלת שינוי
בנימין נתניהו ראש הממשלה הצהרה לתקשורת אחרי הצהרה של נפתלי בנט הרכבת ממשלה ממשלת שינוי
נתניהו, הערב
(צילום: קונטקט)

איילת שקד שניסתה עד הרגע האחרון לבדוק אפשרות של הקמת ממשלת ימין עם ימינה ותקווה חדשה בראשות גדעון סער סיכמה עם בנט שאם המאמץ לא יניב פירות עד היום בצהריים, היא תתמוך בממשלת השינוי. מלבד בנט, שקד ושיקלי ישנם עוד חברי כנסת מימינה שיעמדו במוקד מכבש הלחצים: ח"כ מתן כהנא שנחשב מקורב לבנט, ח"כ ניר אורבך אף הוא מקורב לבנט. בימים האחרונים דווח כי הוא יתפטר מהכנסת אם יחליט להתנגד לממשלת השינוי, מה שיוביל לצירופה להצטרפותה לכנסת של שירלי פינטו שתומכת בבנט.
על הכוונת עדיין גם עריקים מתקווה חדשה.בליכוד הפעילו לחצים כבדים על השר לשעבר זאב אלקין. היום בבוקר שיגרו הליכוד והסיעות החרדיות הצעה לממשלת רוטציה בהשתתפות סער, בנט ונתניהו . סער צייץ בתגובה: "עמדתנו ומחויבותנו הי ונותרו: החלפת שלטון נתניהו. בהתאם לכך נמשיך לפעול. המלצה חמה לימים הקרובים: התעלמו מספינים".