סגור

אחרי 8 חודשים: ציפי רפאלי השתחררה מכלא נווה תרצה

אמה של הדוגמנית בר רפאלי יצאה מבית הסוהר אחרי שריצתה מחצית מעונשה, שקוצר על-ידי ועדת השחרורים. היא תתייצב במהלך תקופת השחרור המוקדם פעם בשבועיים במשטרה, לא תוכל לצאת מהארץ ותשהה במעצר בית כל לילה

שמונה חודשים אחרי שנכנסה לבית הסוהר נווה תרצה, ציפי רפאלי יצאה הבוקר (יום ב') לחופשי. ציפי, אמה של הדוגמנית בר רפאלי, נידונה בשעתו ל-16 חודשי מאסר, אך השתחררה לאחר שריצתה כמחצית מעונשה. כל בני משפחתה, מלבד בר, הגיעו ללוותה ביציאה מהכלא.
בחודש שעבר ועדת השחרורים דנה בבקשתה של רפאלי האם לשחרור מוקדם, והחליטה לקצר את עונשה. עמדת הפרקליטות באותו דיון הייתה לאפשר לה לקבל קיצור מאסר. הסיבות לעמדת הפרקליטות, בין היתר, היו כי זהו מאסרה הראשון של רפאלי, התנהגותה בכלא הייתה חיובית, היא עברה הליכי טיפול כנדרש והשתתפה בתוכנית של הרשות לשיקום האסיר.
1 צפייה בגלריה
ציפי רפאלי משתחררת מהכלא
ציפי רפאלי משתחררת מהכלא
ציפי רפאלי משתחררת מהכלא
(יריב כץ)
רפאלי תתייצב במהלך תקופת השחרור המוקדם פעם בשבועיים במשטרה, תשתתף בתוכנית שיקום ותתנדב פעמיים בשבוע במרכז סיוע לנערים וילדים אוטיסטים. היא לא תוכל לצאת מהארץ ותשהה במעצר בית כל יום מ-22:00 ועד 6:00 בבוקר למחרת.
בר וציפי רפאלי, נזכיר, הגיעו להסדר טיעון עם הפרקליטות שבמסגרתו נשלחה האם לכלא ועל הבת הוטלו עבודות שירות. השתיים הואשמו בהעלמת מס על הכנסות בסך 34 מיליון שקל, והודו בעבירות במסגרת הסדר טיעון שעל סיכומו פורסם לראשונה ב-ynet וב"ידיעות אחרונות".
בהתאם להסדר הטיעון, בר רפאלי מרצה תשעה חודשי עבודות שירות בבית נועם שבקריית אונו, מרכז המספק מסגרת חינוכית שיקומית לחניכים מעל גיל 21, בעלי לקויות שכליות ופיזיות. בית נועם פועל זה 34 שנים בעיר, ונמצאים בו 72 חניכים שהגיעו מכל רחבי הארץ.
התיק הפלילי נגד רפאלי ואמה היה אחד מתיקי החקירה הגדולים של מס הכנסה בשנים האחרונות. על פי כתב האישום שנקבע בהסדר טיעון, ציפי רפאלי הורשעה בהשבת תשובה כוזבת על שאלה שנשאלה על פי הפקודה, שימוש במרמה, ערמה ותחבולה, השמטת הכנסה מדו"ח בכוונה להתחמק ממס או לעזור לאחר להתחמק ממס, וכן בעריכת דו"ח לא נכון ובמסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר. בר רפאלי הודתה במסירת ידיעות לא נכונות ללא הצדק סביר.