סגור

הממונה על רשות התחרות מיכל הלפרין פורשת מתפקידה

הלפרין, שהיתה אמורה לסיים את הקדנציה בפברואר, תעזוב ב-1 באוגוסט. לדבריה, "בשווקים רבים השתפר המצב התחרותי, ומצבו של הצרכן טוב יותר מכפי שהיה לפני כמה שנים"; עם זאת, הוסיפה כי "לרשות יש דרך ארוכה לצעוד בה"; שר הכלכלה עמיר פרץ הקים ועדת איתור

הממונה על רשות התחרות מיכל הלפרין פורשת מתפקידה ב-1 באוגוסט, זאת לאחר שהודיעה על כך לפני כן לשר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ. "בחלוף חמש שנים וחצי של עשייה, אני מבקשת לסיים את תפקידי ולקחת פסק זמן, שאותו אנצל למחקר וכתיבה באוניברסיטת הרווארד", כתבה במכתב הפרישה. הלפרין היתה אמורה לסיים את תפקידה בפברואר 2022.
פרץ קיבל את בקשתה והנחה להקים ועדת איתור באופן מיידי.

1 צפייה בגלריה
מיכל הלפרין הממונה על התחרות  ועידת הכלכלה והתעשיה 2020
מיכל הלפרין הממונה על התחרות  ועידת הכלכלה והתעשיה 2020
מיכל הלפרין הממונה על התחרות פורשת
(צילום: יריב כץ)
הלפרין מסרה: "אני מודה לשר הכלכלה ולכל זרועות השירות הציבורי והממשלה על עשייה משותפת, פורה וברוכה. אני משאירה אחריי רשות תחרות איתנה ואיכותית שתמשיך לפעול למען התחרות, הצרכן והמשק".
בהודעת הפרישה שהעבירה לעובדי רשות התחרות כתבה: "היום נפגשתי עם שר הכלכלה והודעתי לו על רצוני לסיים את תפקידי כממונה על התחרות באוגוסט הקרוב.
"אני מסתכלת עליכם היום, בחלוף יותר מחמש שנים, בגאווה רבה. צוות נחוש וגאה, חרוץ ומלא אמונה בצדקת הדרך. אתם דוגמה ומופת לשירות ציבורי איכותי ומסור, ואתם יוצרים רשות תחרות איתנה ויציבה. זה תענוג לעבוד איתכם, זאת זכות לצאת איתכם למאבקים למען הצרכן ולהתמודד יחד איתכם מול אתגרים חדשים. הגיעה השעה להעביר את המקל של הובלת הרשות לבאים אחריי".
עוד כתבה הלפרין במכתב ארוך שבו היא מפרטת את הישגי רשות התחרות: "במהלך החמש השנים שפעלנו יחד הפכנו את רשות התחרות מרשות שעיקר עיסוקה מוגבל לאכיפה לרשות יוזמת, פרו-אקטיבית שמקדמת את התחרות במשק. הפסקנו לשבת ולחכות שהמיזוגים יגיעו אלינו ושהמתלוננים יתלוננו על הפרה של החוק. לקחנו יוזמה והצענו מהלכים וצעדים לקידום התחרות בכל ענפי המשק השונים. העבודה הקשה שאותה עשינו נשאה פירות רבים. בשווקים רבים השתפר המצב התחרותי ומצבו של הצרכן טוב יותר מכפי שהיה לפני כמה שנים.
"לצד ההישגים הרבים יש לרשות דרך ארוכה לצעוד בה. עדיין קיימים שווקים רבים שבהם צריך לקדם את התחרות ולהוביל את המשק הישראלי קדימה. מחירי המזון והטואלטיקה בישראל עדיין גבוהים, ותחומים אלה סובלים מתחרות שאינה מספקת. גם תחומי הפיננסים סובלים עדיין מתחרות מוגבלת וההתקדמות בהם נעשית בפסיעות קטנות מדי ובקצב איטי מדי. אני סומכת עליכם שכל אלה יעמדו לנגד עיניכם גם בהמשך הדרך".
פרץ מסר בעקבות הודעתה של הלפרין: "תפקיד הממונה על רשות התחרות נושא עמו אחריות רבה למשק הישראלי ולצרכן הקצה. לכן, הנחיתי את מנכ"ל משרדי לפעול באופן מיידי להקמת ועדת איתור, על מנת שלא נגיע למצב שרשות התחרות תהיה ללא ממונה מטעמה. אני רוצה להודות לעו"ד מיכל הלפרין שעשתה את עבודתה בצורה הטובה ביותר, תוך שהיא פועלת ללא משוא פנים ובמקצועיות רבה".