סגור

העולם הערבי מתעורר: גל סיוע נרחב לתושבי עזה

הרשויות במצרים החליטו לפתוח את מעבר רפיח ולאפשר לפנות לסיני פצועים מהלחימה עם צה"ל; במקביל הגיעו לרצועה משאיות מצריות עם טונות של ציוד, וגם מדינות ערביות אחרות שולחות סיוע

אף שלא הוכרזה הפסקת אש הומניטרית, החל פינוי פצועים מרצועת עזה לבתי חולים במצרים. אתמול (א') בבוקר החליטו הרשויות במצרים על פתיחת מעבר רפיח והחל פינוי פצועים לחצי האי סיני בעקבות הלחימה עם חמאס והג'יהאד האסלאמי.1 צפייה בגלריה
הריסות עזה שומר החומות
הריסות עזה שומר החומות
מבנה הרוס בעזה
(AFP)
ביום ראשון יצאו למצרים 263 עזתים, כולל פצועים וחולים אך גם סטודנטים. הסהר האדום המצרי בסיני הצהיר כי צוותי חירום שלו יצאו לצד המצרי ברפיח כדי לסייע.
כמו כן נשקלת האפשרות להתיר לרופאים מצרים להיכנס לשטח הרצועה כדי להעניק סיוע לנפגעים. אגודת הרופאים המצרית דיווחה כי כ-1,200 מחבריה התנדבו לסייע בטיפול בפצועים מעזה. הרופאים המתנדבים נשלחו לבית החולים באל-עריש ולשאר מתקני הרפואה הפועלים בצד המצרי הקרוב לרצועה. האגודה מסרה כי היא נעזרת בתרומות כדי לממן תרופות ושאר ציוד רפואי הדרוש לפצועים מעזה.
במקביל הגיעו היום לרצועה דרך מעבר רפיח משאיות מצריות ועליהן טונות של סיוע לתושבי הרצועה. בין השאר מדובר בציוד רפואי וכן מוצרי היגיינה ומזון. מצרים לא לבד וניכר שהעולם הערבי מתחיל להתעורר. כך למשל לירדן הגיע היום משלוח של 35 טון סיוע הומניטרי ורפואי ממרוקו, שצפוי להיכנס לרצועה כבר בימים הקרובים. סיוע לתושבי הרצועה בדרכו לעזה גם מאלג'יריה. קטאר הודיעה על סיוע חירום שתעניק החל מהיום לתושבי הרצועה בשווי של 6 מיליון דולר.