שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אושר הסדר הפשרה: 75 מיליון שקל ישולמו בייצוגית נגד עיזבון עו"ד ישראל פרי

הכסף ישולם ל-8,500 חברי הקבוצה שנרשמו לקבלת פנסיה מגרמניה, כאשר המינימום לכל אחד יעמוד על 2,500 שקל. כל אחד מהתובעים הייצוגיים יקבל 200 אלף שקל, עוה"ד יקבלו 13% בפרשת הפנסיה הגרמנית

משה גורלי 18:4620.04.16

75 מיליון שקל ישולמו במסגרת הסדר הפשרה בתביעה הייצוגית שהוגשה נגד עיזבון עו"ד ישראל פרי ז"ל בפרשת הפנסיה הגרמנית.

 

 

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב אביגיל כהן אישרה היום (ד') את ההסדר בתביעה שהוגשה ב-2008 בידי עו"הד דורון לוי ואיה רייך-מינא ממשרד עמית, פולק, מטלון. ועו"ד יצחק אבירם. 

השופט אביגיל כהן. הפריכה את הדימוי הכוזב של פגיעה בניצולי שואה שדבק בסיפור השופט אביגיל כהן. הפריכה את הדימוי הכוזב של פגיעה בניצולי שואה שדבק בסיפור

 

הכסף ישולם ל-8,500 חברי הקבוצה, שנרשמו לקבלת הפנסיה, כאשר המינימום לכל אחד יעמוד על 2,500 שקל. כל אחד מהתובעים הייצוגיים יקבל 200,000 שקל. עורכי הדין יגזרו קופון נאה של 13% מסכום הפשרה.

 

בפסק דינה מפריכה השופטת כהן את הדימוי הכוזב של פגיעה בניצולי שואה שדבק בסיפור. "לא רק אצל הציבור ההדיוט נצרבה הפרשה באופן זה, אלא גם מותבים (הרכבים – מ.ג.) מסוימים בבתי משפט נפלו לכלל טעות שכזו". היא מסבירה שהצטרפות לאמנת הפנסיה שנחתמה בשנות השבעים בין ישראל לגרמניה יכול היה להצטרף כל אזרח ישראלי. "אין מדובר בתשלומים המשולמים לניצולי שואה. כל אזרח ישראלי יכל להצטרף בתנאים מסוימים לתוכנית זו של הפנסיה הגרמנית", כותבת כהן.

 

פרי והארגון למימוש האמנה הורשעו בגניבה בידי מורשה על חיובי הלקוחות על פרמיות הביטוח, כאשר במסגרת ההליכים הפליליים לא ננקב סכום הגניבה. פרי נידון ל-10 שנות מאסר ונפטר במהלך תקופת מאסרו.

 

הדיונים וההכרעה בתביעה הייצוגית נדחו לאחר סיום ההליכים הפליליים - ערעורים ובקשות למשפט חוזר שנדחו. הצדדים הסכימו להליך של גישור בפני שופטת בית המשפט העליון בדימוס טובה שטרסברג-כהן. גובשה הסכמה, אך היועץ המשפטי לממשלה לא הסכים לה והתיק שנותב ב-2015 לשופטת כהן, הגיע היום לסיומו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x