שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

סגן יו"ר מכבי ת"א בכדורסל ואשתו ישלמו יחד 34 אלף שקל על העסקת עובדות זרות

המדינה ביקשה לקנוס את שי רקנאטי ב-44 אלף שקל ואת אשתו מארין ב-34 אלף שקל על שהעסיקו 2 פיליפיניות ללא היתר בביתם בכפר שמריהו , אך ביה"ד דחה את הבקשה וקבע שהקנס יתחלק בין בני הזוג

זוהר שחר לוי 17:1620.04.16
קנס של 34 אלף שקל הוטל על אחד מבעלי קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב וסגן היו"ר, שי רקנאטי (בנו של אודי רקנאטי), ועל אשתו מארין לאחר שהורשעו בהעסקת עובדות זרות מהפיליפינים ללא היתר בביתם.

 

במאי 2013 הוגש כתב האישום נגד בני הזוג רקנאטי לאחר שהתקיימה ביקורת של משרד הפנים בביתם בכפר שמריהו ונמצאו שם שתי עובדות זרות שהועסקו בעבודות משק בית שונות ללא רשיון עבודה.

 

בני הזוג הורשעו על פי הודאתם בפברואר השנה אז הוטל על מארין קנס של 34 אלף שקל. שי רקנאטי, משמש כבעלים וסגן יו"ר של קבוצת הכדורסל מכבי ת"א והוא אחד מבעלי חברת ש.ש. נפתלי השקעות שדרך חברה נוספת מחזיקה ב-51% מהבעלות על ערוץ 10.

 

באות כוחו, עוה"ד אפרת דויטש וענבל פלמור דורי, הזהירו מפגיעה חמורה בתחומי עיסוקו העיקריים של רקנאטי הם תקשורת וספורט בהם נושא בתפקידים ציבוריים. "הנאשם", אמרו "בדיון שהתקיים לאחרונה, "לא הואשם בקיפוח של זכות מזכויות העובדות ושיתף פעולה באופן מלא לרבות הודאה".

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

מנגד דרשה המדינה להשית על רקנאטי בנפרד קנס נוסף של כ-44 אלף שקל וציינה כי במסגרת האכיפה התגבשה מדיניות המדינה למגר תופעת ההעסקה של עובדים זרים ללא היתר שכבר הפכו ל"מכת מדינה".

 

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב לא ביטל את הרשעתו של רקנאטי, אך דחה את בקשת המדינה להשית על כל אחד מבני הזוג קנס נפרד וקבע כי דרישה זו עומדת בניגוד למדיניות שהייתה נהוגה עד היום, לפיה יוטל קנס משותף על בני הזוג. על כן סכום הקנס של 34 אלף שקל יתחלק בין בני הזוג.

 

השופט אורן שגב הוסיף עוד כי שינוי מדיניות מטעם המדינה מחייב פרסום בנהלים של היועץ המשפטי לממשלה, דבר שלא נעשה במקרה זה. "כשמדובר בעבירה בעלת אופי כלכלי", כתב השופט בגזר הדין, "גם העונש צריך לשקף זאת באופן שהקנס יתחלק בין בני הזוג באופן משותף".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x