$
בארץ

ההתעללות במפעל אדום אדום של תנובה: כתב אישום נגד 4 עובדים

כתב האישום הוגש היום בעקבות חשיפת הפרשה בתוכנית "כלבוטק". העובדים מואשמים כי עשו שימוש בשוקר, ללא סיבה ראויה ובאופן שגרם סבל לעגלים. תנובה: "מאז החשיפה ננקטו צעדים משמעותיים"

תומר גנון 11:0301.10.13
הפרקליטות הגישה היום לבית משפט השלום בנצרת כתבי האישום נגד ארבעה מעובדי מפעל קו השחיטה במפעל "אדום אדום" בבית שאן, המשווק את מוצרי הבשר של "בקר תנובה", בגין עבירות של התעללות בבעלי חיים והיזק לחיה. העובדים המואשמים הם האחראי על קו השחיטה במפעל, ממלא מקומו ושני עובדי קבלן בקו השחיטה. הפרשה נחשפה בתחקיר של תוכנית "כלבוטק".

 

על פי כתבי האישום, מנהל קו השחיטה סיפק לעובדים שוקר חשמלי לשם זירוז בעלי החיים והובלתם אל השחיטה. העובדים עשו שימוש בשוקר, ללא תכלית ראויה ובאופן שגרם כאב וסבל לעגלים. הם חשמלו את העגלים בעת הולכתם ממקום למקום באמצעות השוקר, בכך שהצמידוהו לחלקים שונים בגופו של העגל, לרבות אזורים רגישים כגון אשכים, אחוריים, בטן, חזה, צוואר, ראש ופנים.

 

מפעל אדום אדום בבית שאן. מכתב האישום: "העובדים אחראים לגרימת כאב וסבל מיותרים" מפעל אדום אדום בבית שאן. מכתב האישום: "העובדים אחראים לגרימת כאב וסבל מיותרים" צילום: ערן יופי כהן

 

לעיתים, כך כתב האישום, עשו העובדים שימוש בשוקר כלפי עגלים שרבצו או קרסו בשל מעידה, החלקה או חרדה, אף במקרים בהם לא הייתה לעגלים יכולת פיזית לקום ממקומם, ותוך גרימת כאב וסבל מיותרים.

 

"כתב האישום הוגש על ידי עו"ד שירי שחף אופק מפרקליטות מחוז צפון ובשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

 

מחברת תנובה נמסר: "אדום אדום מוקיעה התנהגויות של התעללות בבעלי חיים וגינתה את המעשים החריגים מיד כשנתגלו.

 נחזור ונדגיש כי מאז חשיפת המקרים המצערים ננקטו באדום אדום צעדים משמעותיים וביניהם – סיום תפקידו של מנהל המפעל, הפסקת עבודתם של עובדי הקבלן שצולמו בכתבה, חידוד ושיפור נהלי העבודה ועוד- כדי למנוע הישנות מקרים דומים. טיוטת כתב האישום התקבלה אצל אדום אדום והיא נלמדת ביסודיות. שני העובדים האמורים הוצאו לחופשה ובכל מקרה לא יחזרו לעבוד עם בעלי חיים. אדום אדום תמשיך לחרוט על דגלה מצויינות תפעולית והבטחת איכות מעולה של מוצריה לצרכנים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x