• תפריט
משפט

בקשה לייצוגית: מד"א גובה סכומי עתק על איחור בתשלום על הסעה באמבולנס

תושבת ירושלים שהוסעה באמבולנס לביה"ח קיבלה אחרי שנתיים דרישה לתשלום 1,439 שקל, 944 שקל מזה הוא על "הוצאות" הטיפול בגביית החוב

יצחק דנון 15:3903.02.13

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה תביעה ובקשה לאישורה כייצוגית נגד מגן דוד אדום בטענה לגביית תשלום על הוצאות גבייה בעקבות שימוש בשירות אמבולנס.

 

התביעה הוגשה על ידי סימה וצבי פנחס פרידמן מירושלים. סימה פרידמן, נאמר בבקשה פונתה באמצעות אמבולנס של מד"א מביתה. לאחר
שנתיים נשלח לה מכתב דרישה ממד"א, ואולם מקופת החולים נמסר לה כי אם היא היתה מאושפזת העניין יוסדר על ידי הקופה. לדברי התובעים, ביולי אשתקד דפק על דלת ביתם גובה מטעם מד"א והודיע להם כי אם לא ישלמו את החוב על אתר הוא יבצע עיקולים בביתם.

 

על פי הנתונים שהציג הגובה קפץ החוב מ-372 שקל לסך של 1,439 שקל, כאשר 944 שקל מהסכום האמור הוא בגין "הוצאות" אותם חבה כביכול פרידמן למד"א.

 

בתביעה נאמר כי לאחר הפחתת החוב ב-200 שקל בלית ברירה ובשל החשש להוצאת מעוקלים מביתם שילמו בני הזוג פרידמן לגובה מטעם מד"א סך של 1,239 שקל לסילוק החוב הנטען. לדברי התובעים, מפירוט סכומי ההוצאות שנגבו על ידי מד"א עולה כי הם שילמו עבור מכתבי דרישה סך של 251 שקל, פעולות חקירה-328 שקל, עיקול ברישום 131 שקל, עיקולי בנקים 63 שקל, התראה לפני הוצאת מעוקלים  193 שקל ובסה"כ שילמו כהוצאות גבייה סך של 968 שקל.

 

לטענת בני הזוג פרידמן, מד"א חייבה אותם על פעולות שכלל לא ביצעה, פעולות שעליהן אינה רשאית לגבות כספים וכן חייבה אותם בסכומים העולים על הסכומים שהיא רשאית לגבות על פי דין וכן חייבה אותם בריבית והצמדה בגין פעולות גביה, עוד בטרם בוצעו פעולות אלה.


 

התובעים מבקשים לחייב את מד"א בהשבת כל הכספים שגבתה מחברי הקבוצה המיוצגת במהלך השנתיים שחלפו בשל הוצאות הגבייה שלא כדין בניגוד לתקנות המסים שנועדו להבטיח כי לא ייגבו כספים שלא כדין מאזרחים ואשר נועדו להגן עליהם מפני גבייה מופרזת.

 

התובעים מעריכים את מספר החייבים שנגדם ננקטו פעולות הגבייה האמורות ב-30 אלף ואת הסכום הממוצע שנגבה שלא כדין בכ-300 שקל, ולכן סכום התביעה המצרפי עומד על 9 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x