בארץ

17 שנות מאבק על השכר

במרבית המקרים חברי הסגל הזוטר אינם מועסקים במשרה מלאה. ארגון הגג של העובדים נוסד לאחר שלא נכללו בהסכמי שכר שנחתמו עם ארגוני הסגל הבכיר

באוניברסיטאות מועסקים כ־9,300 חברי סגל אקדמי זוטר המלמדים כמחצית מכלל שעות ההוראה. הפורום המתאם שלהם הוא ארגון הגג של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות בישראל, והוא מייצג חברי סגל במעמד ארעי. רשימה זו כוללת עוזרי הוראה, אסיסטנטים, מדריכים, מורים מן החוץ, עמיתי הוראה,

מרצים במסלול המקביל, מורים לשפות, מורי מכינות ומלגאים.

 

הפורום נוסד ב־1995, לאחר סיום שביתת הסגל האקדמי הבכיר והזוטר ב־1994. הוא נולד בעקבות הסכמי שכר שאליהם הגיעו ארגוני הסגל הבכיר, שבהם לא היתה התייחסות לסוגיות העסקת הסגל הזוטר.

 

מאז הוביל הפורום המתאם שביתה ארצית של חמישה חודשים ב־1997, שבעקבותיה נחתמו הסכמי השכר הראשונים לסגל זוטר, ושני סבבים נוספים של הסכמי שכר בשנת 2000 ובשנת 2008.

 

כל קבוצות הסגל הזוטר מועסקות לפי קורס, וכמעט תמיד במינוי לסמסטר אחד בלבד. מורים מן החוץ מועסקים ארבעה חודשים בסמסטר ומקבלים פנסיה לפי צו הרחבה, העומדת על 3.5% משכרם. מאסטרנטים ודוקטורנטים מועסקים לרוב כעוזרי הוראה. שכרם עומד על כ־4,500 שקל לחודש למשרה מלאה, אך הם מועסקים בדרך כלל בפחות מחצי משרה. לעתים דוקטורנטים ומאסטרנטים נהנים גם ממלגות של 1,000–4,000 שקל בחודש.

 

בעלי תואר דוקטור שלא נמצא עבורם תקן קבוע, מועסקים לרוב באוניברסיטאות כעמיתי הוראה או כמורים מן החוץ בשכר חודשי של 7,000–10,000 שקל למשרה מלאה. למרות זאת, הם מועסקים לרוב בשליש משרה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x