$
בארץ

בעקבות חשיפת כלכליסט

הרכבת: קו תל אביב-חיפה יחזור לפעול בשעות הערב "בקרוב"

עם זאת קו ירושלים תל אביב ימשיך להיות מושבת בשעות הערב ובימי שישי ומוצ"ש; אתמול דיווח כלכליסט כי למרות הבטחות השרה מירי רגב תנועת הרכבות בשני הקווים לא חזרה לשגרה; בעקבות הפרסום, במשרד התחבורה חידדו את הנחיית השרה לרכבת

יובל שדה 19:2914.04.21

רכבת ישראל ומשרד התחבורה הודיעו היום כי הקו חיפה-תל אביב ישוב בקרוב לפעילות גם בשעות הערב.

 

 

 

אתמול דיווח כלכליסט כי הרכבת לא פרסמה עדיין לוח זמנים עדכני לקו תל אביב-חיפה. הבוקר חודדו הנחיות שרת התחבורה רגב לרכבת ישראל, שמצדה הודיעה בצהריים על היערכות להשבה בטווח זמן מהיר את הפעילות בקו תל אביב-חיפה גם בשעות הערב המאוחרות.

 

עם זאת עדיין לא ברור מתי הרכבת תחזור לפעולה, ולא פורסמו זמנים פעילות חדשים. לפי דוברות רכבת ישראל, הזמנים לא פורסמו מאחר ש"בניית לו"ז רכבות חדש דורשת זמן היערכות על מנת להוציאו אל הפועל". כלכליסט ימשיך לעקוב אחר חידוש הנסיעות בקווים.

 

תחנת חוף הכרמל תחנת חוף הכרמל צילום: גיל נחושתן

 

 

לפי הפרסום בכלכליסט מאתמול, גם קו ירושלים-תל אביב אינו פעיל בשעות הערב המאוחרות, בימי שישי ובמוצ"ש; ואולם ברכבת לא התייחסו בתגובתם היום לקו זה.

 

 בשנת 2019, לפני פרוץ משבר הקורונה, עברו בתחנת חיפה חוף הכרמל כ-4.6 מיליון נוסעים ובתחנת ירושלים יצחק נבון שפעלה בשנה זו במתכונת חלקית - כ-2.6 מיליון נוסעים.

 

מלבד עבודות התשתית המתבצעות בקווים המרכזיים חיפה-תל אביב וירושלים-תל אביב, מתבצעות עבודות תשתית גם בקווים נוספים, ותחנת נתב"ג וירושלים מלחה סגורות עוד מתחילת משבר הקורונה.

x